Okružní lety nad Jadranem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Okružní lety nad…
Publikováno: 09.05.2002
9.5.2002

Jeden z nejkrásnějších zážitků při pobytu na Jadranu mohou přinést okružní lety nad mořem. Tuto novinku poskytuje jedna letecká společnost ve Splitu. Létá se ze splitského letiště Kaštela malými letadly Cesna, a to buď šestimístným TU 206 G nebo čtyřmístným 175 A.

Obvyklou trasou bývá tříhodinový let nad ostrovy Drvenik, Zlarin až k jižní špičce ostrova Dugi otok, kde se letadlo otáčí a letí nad nádhernou skupinou Kornatských ostrovů směrem k ostrovům Vis a Biševo, odtud nad ostrovy Pakleni otoci a Hvar, pak přes Brač zpět na výchozí letiště u Splitu.

Zájemci si však trasu letu mohou určit sami. Je možno se rozhodnout i pro kratší let než je ten výše uvedený základní, minimální doba však musí být jedna hodina.

Zážitek z letu malým letadlem, kdy lze pozorovat z výšky pozorovat moře a ostrovy pod sebou v těch nejmenších detailech, kdy se účastníků letu naskýtají pohledy naprosto nové a neotřelé, patří k nezapomenutelným. Pro vášnivého fotografa je to příležitost naprosto jedinečná, neboť letecké záběry chorvatských ostrovů a ostrůvků jsou jedny z nejkrásnějších.


Mohlo by vás zajímat