Světový turnaj v plážovém volejbale v Poreči

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Světový turnaj v…
Publikováno: 29.05.2015
Poreč
Poreč

Tiskové konference u příležitosti velké sportovní podívané, "Swatch Beach Volleyball Major Porec", tedy turnaje v plážovém volejbale, který se bude konat od 2. do 7. června letošního roku v istrijském městě Poreč, se kromě chorvatského ministra cestovního ruchu Darka Lorencina se zúčastnili představitelé "Beach Majors", chorvatského turistického sdružení, porečské samosprávy, Chorvatského volejbalového svazu, společnosti Swatch a držitel zlaté olympijské medaile z Londýna v roce 2012, Julius Brink.

Na této tiskové konferenci vysvětlil generální ředitel společnosti "Beach Majors", Hannes Jagerhofer, proč se rozhodl uspořádat tento velký turnaj v Poreči. Právě Poreč, známé letovisko, město nádherných kulturněhistorických památek a současně město s bohatou sportovní tradicí bude tou nejlepší kulisou pro prestižní klání v plážovém volejbale, pro které bude postaven centrální kurt pro 5 000 diváků v zátoce Peškera v těsné blízkosti historického centra.

Poreč
Poreč, Eufraziova bazilika - památka na seznamu
světové hodědictví lidstva organizace UNESCO

Porec Major bude první turnaj ze série "Swatch Beach Volleyball Major Series 2015". Čtyři turnaje této série budou největší a nejprestižnější události v rámci FIVB World Tour, která představuje druhou část kvalifikace pro Olympijské hry v roce 2016. Po porečském turnaji, který bude zahajovat sérii, bude následovat jako druhý turnaj v Norsku, třetí bude ve Švýcarsku a závěrečný v USA. Každý turnaj série je dotován částkou 800 tisíc dolarů.

Na porečském turnaji se sejde světová elita plážového volejbalu, pro kterou budou přitažlivé nejen výhry, ale i očekávaná atmosféra a jedinečné prostředí historického města Poreče. České barvy budou hájit naše nejlepší beachvolejbalistky Kristýna Kolocova a Markéta Sluková.

Atraktivitu turnaje "Swatch Beach Volleyball Major Series 2015" podtrhuje i fakt, že se bude hrát o body do kvalifikace pro Olympijské hry v Rio de Janeiru v příštím roce. Předpokládá se, že právě plážový volejbal bude na Copacabaně v Riu jedním z divácky nejpřitažlivějších sportů.

Informace:

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat