V Poreči byl otevřen další istrijský aquapark - "Aquacolors"

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V Poreči byl…
Publikováno: 22.05.2015
Poreč
Poreč, v popředí komplexy Zelena
a Plava Laguna

Dne 15. května byl za přítomnosti chorvatského ministra cestovního ruchu Darka Lorencina zahájen provoz v aquaparku "Aquacolors", který se stal jedním z největších aquaparků v této části Evropy. Aquapark vybudovala česká firma Signum v Poreči na lokalitě Mornarica, v blízkosti komplexů Plava a Zelena Laguna. Firma, která má další aktivity jak v Chorvatsku, tak i v několika dalších zemích, investovala do tohoto aquaparku 25 milionů eur. Současně je i jeho provozovatelem.

Ministr Lorencin při otevření zdůraznil, že aquapark Aquacolors, jeden z nejmodernějších v Evropě, představuje největší atrakci tohoto roku na Jadranu. Takové projekty jsou pro chorvatský cestovní ruch velmi přínosné a přispívají k obohacení turistické nabídky. Istrie se tak stala významnou destinací aquaparků a zábavy.

Chloubou aquaparku je jeho dvanáct tobogánů a skluzavek, především jedinečný Magicone, ale i další: Looping Rockets, Multislide, Free Fall, Uphill Navigatour, Black Hole, Rafting Slide, Turbolance a další. Jak již to název Aquacolors naznačuje, důraz je kladen na barevné řešení celého areálu i jednotlivých atrakcí a různé barevné efekty. Tobogány a skluzavky jsou dlouhé 100 až 200 metrů. Polovina z nich se absolvuje na gumových člunech, zbývající polovina jsou tzv. body slide. Nechybí ani Lazy River, která jako vodní tok široký 3 metry a dlouhý 500 metrů vede v četných zákrutech celým parkem. V centru parku je na ploše 2 700 m2 ohromný bazén s umělými vlnami.

Park rozkládající se na ploše 7,5 hektaru může přijmout denně na 5 000 návštěvníků, kteří tu vedle vodních radovánek najdou i dostatek příležitostí k další rekreaci a spoustu zajímavých volnočasových aktivit. Například v blízkosti velkého bazénu a líné řeky jsou odpočinkové plochy určené ke slunění s tisícem lehátek a slunečníky, sportovní část s terénem pro plážový volejbal, boxerský ring, rodeo býk, surf simulátor, vodní fotbal, trampolíny a jiné.

A samozřejmě je i pamatováno na gastronomická zařízení. V centru parku je velká fast food restaurace se zastřešenou terasou, ale návštěvníkům jsou k dispozici i restaurace s obsluhou, pizzerie, kavárny, cukrárny a prodejny.

Celodenní vstupenka pro dospělé stojí 185 kun a pro děti do 15 let a studenty do 26 let 145 kun. Rodinná vstupenka (2 dospělí a 2 děti do 15 let) stojí 580 kun, přičemž děti do 6 let a hendikepovaní na vozíčku vstupné neplatí. Odpolední vstupné od 15 hod. (v květnu, červnu a září již od 14 hod.) za dospělou osobu je za 135 kun, za děti do 15 let a studenty do 26 let 100 kun a rodinná vstupenka stojí 390 kun. V ceně vstupného je zahrnuto použití všech atrakcí.

Do konce června je park v provozu od 10 do 18 hodin. V hlavní sezóně, tedy od 1. července do 31. srpna bude aquapark otevřen od 10 do 20 hodin. V září bude v provozu od 10 do 18 hodin.

Parkoviště parku je tak rozsáhlé, že může přijmout na 500 osobních aut a 13 autobusů, k dispozici je i pomocné parkoviště s kapacitou 650 aut.

Pro ty, kdo se obávají, že aquapark je svou obrovskou spotřebou vody velkých zatížením pro životní prostředí , je určen vzkaz hlavního projektanta: aquapark disponuje nejmodernějšími technologiemi v daném oboru a celý koloběh vody tvoří uzavřenou soustavu, v niž se voda po použití čistí a znovu používá z více než 95 procent.

Aquacolors je druhým aquaparkem v Istrii. Ten první byl otevřen v loňském roce nedaleko Novigradu - Istralandia (podrobněji v článku: Istrie má první aquapark v Chorvatsku).

Informace:

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat