Nová marina v jihodalmatském letovisku Slano

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová marina v…
Publikováno: 24.10.2014
Slano
Slano, hotel Admiral

Chorvatská společnost Adriatic Croatia International Club – ACI začne letos na podzim budovat svou dvaadvacátou marinu, a to v letovisku Slano v jižní části jadranského přímoří. Do její výstavby vloží 60 milionů kun. Jde tak o nejvýznamnější investici tohoto podniku za posledních dvacet let. Důležitost projektu podtrhuje i skutečnost, že Dubrovnicko-neretvanská župa disponuje nejmenším počtem kotevních míst na chorvatském Jadranu.

Marina ve Slanu bude prvním přístavem v rámci nové strategie rozvoje cestovního ruchu v Chorvatsku, podle níž bude v období 2014 až 2020 vytvořeno 15 tisíc nových kotevních míst v desítkách nových marin a přístavišť. Chorvatská vláda tak počítá s investicí v hodnotě 552 milionů eur do nautického cestovního ruchu, přičemž převážná část bude investována do nově vybudovaných marin.

ACI Marina Slano se bude nacházet v zátoce Blato Popove mladine. Vzhledem k tomu, že veškeré náležitosti nezbytné pro zahájení stavby jsou splněny, začnou stavební práce v nejbližší době. Otevření nové mariny se plánuje na květen příštího roku. Celkově bude marina zaujímat 66 tisíc metrů čtverečných plochy a bude moci přijmout 200 plavidel o délce 11 až 25 metrů. Pro příjem těchto lodí budou vybudována příslušné mola a pontony o celkové délce 688 metrů. Součástí jachtařského přístavu bude recepce, servis, restaurace s terasou, otevřený bazén a parkoviště.

S novými jachtařskými přístavy, které budou podle možností využívat zrušené, zatím ladem ležící staré vojenské a průmyslové objekty se počítá ve Rijece, Splitu, Prevlace, Novigradu, Trogiru, Pule, Orebići, Vela Luce, Stonu, Visu a v dalších přímořských lokalitách.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours - Slano:


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat