Propagační film Chorvatského turistického sdružení získal cenu na karlovarském festivalu "TOURFILM"

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Propagační film…
Publikováno: 16.10.2012

Na jubilejním 15. Mezinárodním festivalu turistických filmů TOURFILM v Karlových Varech získal začátkem října druhou cenu snímek Chorvatského turistického sdružení (Hrvatska turistička zajednica) "Óda na radost" (Ode To Joy, Oda radosti) v kategorii filmů a videí do 30 minut (prezentace národních turistických organizací, regionů, měst a komerční sféry). Na tomto nejstarším festivalu filmů s cestovatelskou tematikou na světě letos soutěžilo 656 filmů ze 136 zemí.

Kornati
Kornatské ostrovy

Propagační čtyřapůlminutový snímek Chorvatského turistického sdružení (Hrvatska turistička zajednica) s hudbou Ludwiga van Beethovena "Óda na radost" ukazuje bohaté kulturní, historické, přírodní dědictví a krásy všech krajů Chorvatska. V rychle se střídajících obrazech hraje slavnou symfonii nejen známá chorvatská cellistka Ana Rucner za doprovodu Záhřebské filharmonie a sboru Ivana Gorana Kovačiće, ale zpestřením jsou i hráči na původní lidové nástroje. Videosnímek, v němž se mísí tradice a současnost, je součástí propagační kampaně Chorvatského turistického sdružení se sloganem "Chorvatsko - nová hvězda cestovního ruchu Evropské unie", jejímž členem se stane v roce 2013.

"Óda na radost" získala řadu prestižních ocenění, např. "Das goldene Stadttor" na Mezinárodním festivalu turistických filmů, který se každoročně koná v rámci veletrhu cestovního ruchu ITB v Berlíně, dále cenu za nejlepší propagační turistický film na mezinárodním festivalu "Film, Art & Tourism Festival - FilmAT" ve Varšavě, Grand Prix na mezinárodním festivalu turistických filmů v italské Lecce a dvě ceny na záhřebském festivalu "Zagreb Tourfilm Festival".

Video si můžete na stránce Chorvatského turistického sdružení: www.chorvatsko.hr


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat