Digitální panoramatické fotografie na stránkách ostrova Lošinje

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Digitální…
Publikováno: 21.01.2011
Mali Lošinj
Mali Lošinj

Začátkem prosince představilo Turistické sdružení Malého Lošinje na svých internetových stránkách první interaktivní digitální panoramatické fotografie ostrova Lošinje. Projekt Rollmaps realizuje ve spolupráci se záhřebskou firmou SED Panorama, jejímž cílem je vytvořit „digitální panorama Chorvatska“. Podpořilo jej i Ministerstvo cestovního ruchu a Chorvatské turistické sdružení.

Ostrov Lošinj se stal první destinací v Chorvatsku, která používá tento nejmodernější nástroj prezentace. Návštěvníci tak mohou získat velmi podrobný obrázek o nabídce letoviska a objektech, které je zajímají.

Digitální panoramatické fotografie vznikly spojením řady snímků, což umožňuje zachycení většího území. Díky vysokému rozlišení si lze vybranou oblast nebo objekt přiblížit a zobrazit i značné detaily. Na fotografii jsou tečkami označena zajímavá místa a při kliknutí na každou tečku se rozbalí stránka s podrobnými informacemi, obrázky a případně videem.

Jednotlivé snímky ostrova byly pořízeny v říjnu loňského roku. Dosud byly zpracovány a zveřejněny digitální panoramatické fotografie těchto míst: Mali Lošinj, Veli Lošinj, Sv. Jakov, Osor, ostrovů Ilovik a Susak. Připravují se fotografie zbylých menších míst na Lošinji a okolních ostrovech. Rovněž bude pokračovat bude označování jednotlivých objektů tečkami, včetně ubytovacích zařízení.

Prohlédněte si: Interaktivní digitální panoramatické fotografie ostrova Lošinje

Zdroj informací:

  • Turistické sdružení města Mali Lošinj (Turistička zajednica grada Malog Lošinja):
    www.tz-malilosinj.hr
  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat