"Karlovačko" pivo získalo v Londýně zlatou medaili

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "Karlovačko" pivo…
Publikováno: 23.03.2006

Karlovacké (Karlovačko) pivo, které znají dobře i naši turisté z pobytu na Jadranu jako nejpopulárnější chorvatské pivo získalo zlatou medaili ve světové pivovarnické soutěži "The Brewing Industry International Awards", a to v kategorii světlých piv s obsahem alkoholu od 4,4 do 5,5 %. Vlastní soutěž se sice konala již v září loňského roku v rámci veletrhu "World Fair for Beverage Techlonogy 2005" v Mnichově, ale teprve minulý týden byly v Londýně slavnostně předány ceny vítězům.

Kategorie, v níž Karlovacké pivo zvítězilo, byla nejsilněji zastoupenou kategorií: soutěžilo v ní 133 značek piva. Celkem se soutěže zúčastnilo 752 piv z celého světa v 9 skupinách a 27 kategoriích. Soutěžila piva světlá i tmavá, točená i balená i piva nealkoholická. Soutěž organizuje každé dva roky "The Brewing Technology Services" z Velké Británie.

Chorvati si zlaté medaile cení o to víc, že Karlovacké pivo je první chorvatské pivo, které kdy dosáhlo takového ocenění a navíc ještě od jury, jež byla složena výhradně z odborníků a znalců piva.

Karlovacký pivovar, nyní součást skupiny Heineken, je nejen hlavním dodavatelem na chorvatský trh, ale je i největším chorvatským vývozcem piva. Vyváží je do celé Evropy i do USA, Kanady a Austrálie.

A jak se v soutěži umístila česká piva? Nošovický Radegast získal stříbrnou medaili v kategorii nealkoholických piv.

Informace: Ceny v jednotlivých kategoriíchMohlo by vás zajímat