Po velké rekonstrukci otevřen "Valamar Isabella Island Resort" na ostrůvku Sv. Nikola u Poreče

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Po velké…
Publikováno: 10.07.2015
Poreč
Poreč, staré město a ostrůvek Sv. Nikola

Mimořádně slavnostně byl zahájen provoz v turistickém komplexu "Valamar Isabella Island Resort" na ostrůvku Sv. Nikola , který se nachází přímo proti porečskému nábřeží, jen pár minut plavby pravidelnými lodními spoji. Vedle několika ministrů a dalších VIP hostů přijel na otevření dokonce i chorvatský předseda vlády Zoran Milanović. Však také investice hotelového podniku Valamar na ostrůvku Sv. Nikola patří se svými 250 miliony kun mezi největší v chorvatském cestovním ruchu.Poreč
Poreč, Valamar Isabella Hotel

Idylický ostrůvek Sveti Nikola (Sv. Mikuláš) o rozloze 1 200 m2 je vlastně světem sám pro sebe: má bohatou vegetaci, příjemné prostředí a krásné pláže. Nyní se dočkal řady úprav, včetně nové infrastruktury.

Resort zaměřený především na pobyty párů a rodin je po dvou letech soustavných prací kategorizován jako čtyřhvězdičkový. Důkladnou obnovou prošel moderní hotel Fortuna, nyní Valamar Isabella Hotel a letní zámeček významné bohaté rodiny istrijských Italů, Polesini, nyní Valamar Isabella Castle. Polesiniové před 120 lety přeměnili starý zrušený benediktinský klášter v honosné letní sídlo a současně rekultivovali celý ostrůvek. V té době, tedy v roce 1895, tu bylo založeno i první veřejné koupaliště, což se pokládá za začátek organizovaného cestovního ruchu v Poreči.

Poreč
Poreč, Valamar Isabella Hotel

Součástí resortu je ještě apartmánový objekt Valamar Isabella Miramare a vily Valamar Isabella Villas, samozřejmě bazény wellness centrum, sportovní terény, upravené pláže, restaurace, bary včetně plážových, společenský sál pro 120 osob, dětské kluby, hřiště a další vybavení odpovídající čtyřhvězdičkové úrovni. Celková kapacita je 334 pokojů, apartmánů a suitů pro přibližně 800 hostů.

Hotelový podnik Valamar, který má ubytovací kapacity nejen v Poreči, ale i v Rabace, na ostrově Krku a v jihodalmatském Dubrovníku, patří mezi největší investory na chorvatském Jadranu. Každoročně obohacuje chorvatskou ubytovací nabídku o další kvalitní rekonstruované objekty i nově postavené hotely. Celková hodnota jeho investic za posledních 12 let dosahuje 2,4 miliardy kun.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat