Omiš - Jídlo a pití

Malebné městečko ve skalách a oblíbené dalmátské letovisko přitahuje pozornost díky řece Cetině v úchvatné soutěsce, písečné pláži, starobylému centru i divoké pirátské minulosti. Různorodý terén si užijí adrenalinoví sportovci i rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Omiš ... Jídlo a pití

Restaurace, taverny a konoby

 • Absolutní turistickou špičkou je restaurace Bastion (Fošal 9), kde vaří typickou středomořskou kuchyni (specializují se hlavně na ryby a mořské plody). Bastion leží blízko pláže, mají zde velmi milou obsluhu a příznivé ceny.
 • Perfektní jídlo vám připraví také v restauraci Babilo (Brzet 3), nebo Pod Odrnom (Ivana Katušića 1).
 • Jako u Flinstonů se budete cítit v kamenném interiéru restaurace Kremenko (lokalita Svinisce), kde připravují jedny z nejlepších mořských plodů a ryb v Omiši. Děti si tu pohrají na venkovních průlezkách a uvnitř vyzkouší pravé Flinstounovic vozítko.
 • Na speciality s olivovým olejem a olivami se stavte do restaurace Orgula.
 • Domácké prostředí a výbornou tradiční kuchyni oceníte v konobách na ulici Knezova Kačića Joskan, U naseg marina, nebo v konobách Gušti (Matije Gupca 7) a Ćaća (Mile Gojsalic 3).
 • Oblíbené místo představuje také restaurace La Fabricca, útulná stylová hospůdka, kde si kromě chorvatské klasiky pochutnáte třeba na poctivém domácím hamburgeru.
 • Osobité kouzlo má také konoba Mirabella (Trg Stjepana Radića 2), kterou najdete v prostorách starší pirátské pevnosti.
 • V poměru cena/ výkon se skvěle najíte v restauraci Puljiz(Knezova Kačića 19): domácí kuchyně, pozorná obsluha, terasa na střeše, co víc si přát.
 • Mají tu i bezvadnou mexickou restauraci Brzi Gonzales (Brzet 4).

Pizzerie

 • Skvělou pizzu přímo z pece si dáte v pizzeriích na ulici (Knezova Kačića) Antula a Libero.

Kavárny a cukrárny

 • V restauraci Brzogriz nejen dobře vaří, ale podávají tu také snídaně a skvělou kávu.
 • Na dortíky, dezerty a kávu se kromě klasického menu specializuje také restaurace La Rocca (Matije Gupca 1). Otvírají už v šest ráno.
 • Klasickou kavárnou je Městská kavárna (Gradska Kavana, Kralja Tomislava Trg 6) v centru.
 • Kávičku na břehu moře si dáte v útulném místě Kavana Lanterna (Ribnjak 6). Mimo kávy vám tu přinesou i výtečné čaje.


Vaše hodnocení místa

133 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Tomáš Klapetek

Super dovolená v Omiši , hlavně sjezdy na raftech po řece Cetině

Tomáš Matonoha

Omiš a okolí nádherné včetně cyklistických výletů a skal pro lezení.

Radka Šprochová

Omiš již dávno nepatří mezi poklidná místa. Vrátili jsme se zde po 8mi letech a z malebného místa, které jsme znali je jedno obrovské tržiště plné polských turistů. Cesty,chodníky, pláže i obchůdky jsou přeplněné. Nejen pláže v Omiši, ale také pláže v okolí Mimice, Čelina jsou plné polských turistů, kteří se opíjí přímo na plážích a večer dělají neskutečný rachot a "bordel". Do 30.6. to ještě bylo únosné, ale od 1.7. invaze poláků nabrala na intenzitě a jejich nechutné hlasité projevy i při koupání v moři odrazovala většinu lidí na pláži. Obrovské zklamání, do Omiše se již vracet nebudeme. ( pobyt 20.6-5.7. 2018 Omiš + Čelina )

Lucia Hudecová

Krásne mesto Omiš, pekné pláže. Vlieva sa tu do mora rieka Cetina. Dá sa ísť na výlet raftom na Cetinu (my sme nemali odvahu :D ) Inak relatívne pokojné miesto aj v noci, boli sme koncom sezóny aj s deťmi.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook