Medulin - Památky

Medulin je moderní turistické letovisko v nejjižnější části Istrie s bohatou nabídkou sportovních a rekreačních aktivit. Díky mělkým písečným plážím představuje ideální destinaci pro rodiny s malými dětmi.

Chorvatsko... Místa... Medulin ... Památky
  • Již ve starověku si na jižním pobřeží Istrie stavěli své letní rezidence bohatí Římané.
  • Pozůstatky římské venkovské usedlosti se dochovaly na malém poloostrově Vižula. Vynikala jednak svými rozměry a monumentální architekturou, tak bohatými ornamenty a krásnými mozaikami. Je to velmi cenná archeologická lokalita. Nedávno zde vnikl Archeologický park Vižula (Arheološki park Vižula), který moderními prostředky prezentuje antickou minulost, např. pomoci virtuální reality a vizualizace. Je tu letní scéna v bývalém kamenolomu pro pořádání akcí, dětské hřiště, lze navštívit archeologickou školu, seznámit se s místními legendami nebo si projít antickou zahradu. Informace: Medulin Riviera - Vižula.
  • Symbolem Medulinu je nově rekonstruovaný větrný mlýn Malin z konce roku 1878 století, který stojí na nábřeží v přístavu. V roce 2016 byl obnoven podle originálu, včetně mechanismu mlýna, takže je dnes plně funkční a vše si lze prohlédnout. Druhý zdejší mlýn stále čeká na obnovu stále čeká.
  • Farní kostel sv. Anežky (Sveta Agneza) z konce 19. století stojí na kopci nad městem. Charakteristické jsou jeho dvě věže - zvonice vysoké 33 metrů. Interiér zdobí mramorová křtitelnice a sochy světců. V létě se tu odehrávají koncerty vážné hudby v rámci Medulinského koncertního léta.
Medulin
Medulin

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook