Lumbarda - Výlety

Rybářská a zemědělská osada Lumbarda v blízkosti města Korčuly má starou kamenickou a sochařskou tradici. Proslulé je zdejší víno grk a písečné pláže, které přispěly k oblibě Lumbardy jako letoviska.

Chorvatsko... Místa... Lumbarda ... Výlety
  • Procházka z městečka alejí moruší, která vede ze středu obce k vinohradům s červenými písky.  • Ostrůvek Vrnik, který je správní součástí města Korčuly, leží ve východní části Pelješackého průlivu před východním pobřežím Korčuly. Západní část ostrůvku je od ní oddělena jen 5 m hlubokým průlivem Ježevica. Na Vrnik jezdí v létě hodně člunů a motorových lodí z Korčuly (města) i Lumbardy zejména pro dobré možnosti vodních sportů. Na západě ostrůvku krásná pláž. Jediná osada nazvaná rovněž Vrnik (40 obyv.) je administrativně součástí města Korčula. Je tu malý přístav. Možnost ubytování v soukromí. Vrnik je stejně jako Lumbarda tradiční osadou kameníků. Na ostrůvku je známý kamenolom, kde se těží kvalitní mramor. Z něj bylo v průběhu staletí vybudováno v Evropě i mimo ni mnoho význačných staveb (mj. Hagia Sofia v Konstantinopoli), kámen se tu těží stále. 
    V blízkosti jsou další ostrůvky: Kamenjak s velikým kamenolomem, poněkud dále trochu větší Sutvara s vinohrady, kamenolomy a krásnou písečnou pláží na západní straně ostrůvku. I mnohé další okolní ostrůvky, např. Planjak, stojí za návštěvu.

Fotogalerie (3)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Dedinka je malá, ale pohodlne sa do nej dostanete z mesta Korčula. Dedinka leží v zátoke, kde je umelo vytvorená piesočná pláž s jemnučkým zlatým pieskom. Zátoka je veľmi plytká, takže zaplávať sa dá až ďaleko od brehu.
Ideálne pre malé deti.
Na pláži je jeden bar kde si môžete dať kávu či pivo, pre deti zmrzlina.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook