Lumbarda - Historie

Rybářská a zemědělská osada Lumbarda v blízkosti města Korčuly má starou kamenickou a sochařskou tradici. Proslulé je zdejší víno grk a písečné pláže, které přispěly k oblibě Lumbardy jako letoviska.

Chorvatsko... Místa... Lumbarda ... Historie

Na nedalekém pahorku Koludrt bylo vedle zbytků kostela sv. Jana (Sveti Ivan) nalezeno do kamene vytesané pséfizma ze 4. stol.př.l., které patří k nejstarším písemným památkám na chorvatském pobřeží. Pséfizma je zápis o rozdělení nově kolonizované půdy mezi přistěhovalce.

Zdejší letohrádky korčulských patricijských rodin jsou půvabným příkladem goticko-renesanční architektury této části Středomoří a patří k významným architektonickým památkám svého druhu. Místně se jim zde říká "kašteli".

Středověký kostel sv. Petra (Sveti Petar). Několik starých vil, kdysi letních sídel korčulských patriciů.

V místě je rodný dům velkého chorvatského moderního sochaře Fr.Kršiniće a I.Lozici, za 2.sv.války zavražděného okupanty.

Fotogalerie (3)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Dedinka je malá, ale pohodlne sa do nej dostanete z mesta Korčula. Dedinka leží v zátoke, kde je umelo vytvorená piesočná pláž s jemnučkým zlatým pieskom. Zátoka je veľmi plytká, takže zaplávať sa dá až ďaleko od brehu.
Ideálne pre malé deti.
Na pláži je jeden bar kde si môžete dať kávu či pivo, pre deti zmrzlina.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook