Viganj - Památky

Malá osada a letovisko Viganj na poloostrově Pelješac je jedna z nejlepších destinací pro windsurfing a kitesurfing na Jadranu. Tomu odpovídají i služby: půjčovny, školy, malé kempy, plážové bary, konoby a ubytování v soukromí.

Chorvatsko... Místa... Viganj ... Památky

Barokní dominikánský klášter s kostelem Panny Marie (Gospa od Rozarije) již neslouží svému původnímu svému účelu. Byla umístěna škola a po řadu let restaurace. Nyní v něm sídlí sdruženít "Hrvatski dom Viganj", která jej postupně upravuje a prostory využívá k různým kulturním účelům.

Ozdobou obce jsou staré kamenné domy a vily, které si tu postavili viganjští námořníci a kapitáni. Řada z nich po rekonstrukci slouží cestovnímu ruchu jako atraktivní ubytovací zařízení.

V roce 1999 byla v jeskyni u vnitrozemské obce Nakovana (při silnici směrem na Lovište) objevena významná ilyrská svatyně plodnosti. Archeologové v ní našli keramiku a různé úlomky ze 4. století př. n. l. Zdejší ilyrská osada byla jedna z největších na jižním Jadranu. Ilyrové vybudovali na skalnatém kopci pevnost obehnanou hradbami, z níž kontrolovali dění na moři a prováděli loupežné výpady
.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook