Stari Grad - Památky

Město na ostrově Hvaru, přístav, velké a oblíbené letovisko Stari Grad je zajímavé svou polohou na konci hlubokého zálivu, historickými památkami (jedna z nich pod ochranou UNESCO), pěstováním levandule a kvalitních vín i pěkným koupáním.

Chorvatsko... Místa... Stari Grad ... Památky

Nejčastěji navštěvovanou památkou ve městě je letní sídlo básníka P. Hektoroviće Tvrdalj ze 16. stol., se zahradou a rybníkem, v přízemí etnografická sbírka.Nejstarší pamětihodností jsou v domě Gradić Gramotorov pozůstatky řeckých hradeb (9 m) z tzv. kyklopského zdiva (obrovské kvádry zděné bez malty), 4. - 2. stol. př. Kr.

Do zvonice farního kostela sv. Štěpána (Sveti Stjepan) je vezděn reliéf římské galéry z 1. - 2. stol.Velmi cenná je římská mozaika z 2. stol. v ul. Srednja, bohužel nepřístupná.

Gotický kostel sv. Jana (Sveti Ivan) na místě antického chrámu a románské svatyně. Vedle kostela bylo nedávno objeveno baptisterium ze 6. - 7. stol. a římské mozaiky.

Dominikánský klášter s kostelem z 19. stol., obnovený po rozboření Turky v 17. stol. - muzeum, lapidárium, knihovna, pinakotéka. Předpokládá se, že v kostele je Tintorettův originál.

Fotogalerie (7)

Vaše hodnocení místa

121 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook