Milna - Výlety

Chráněný přístav a letovisko Milna v nejzápadnějším cípu ostrova Brače je zaměřeno především na služby související s jachtingem. Jachtaři tu najdou ACI Marinu Milna, širokou paletu pohostinských podniků a dalších služeb.

Chorvatsko... Místa... Milna ... Výlety
 • Vesnice Bobovišća - 6 km severně od Milny. Leží na západním pobřeží vysoko nad stejnojmennou, velmi dobře chráněnou zátokou. Obec vznikla v 15. a 16.stol. jako sídlo uprchlíků z Bosny a Hercegoviny před Turky. Dnes je téměř vysídlená. Dům šlechtické rodiny Marinčević-Gligů a farní kostel sv.Jiří (Sv.Juraj). Na faře je sbírka zdejších ceněných krajek.
  Bobovišća
  Bobovišća

  Přímo u moře, pod obcí Bobovišća leží v zátoce osada Bobovišća na moru (1 km). Na jižní straně náměstí stojí opevněný zámek - kaštel rodiny Gligů (renesanční s barokními úpravami). Na opačné straně, poněkud dále od moře je dům rodiny Nazorů, kde strávil svá dětská a mladá léta velký chorvatský spisovatel Vladimir Nazor. V roce 1935 dal k němu přistavět věž. V zálivu je i spisovatelův pomník.

  Bobovišća na moru
  Bobovišća na moru
  Ze sousední zátoky Vička luka pocházejí bohaté ilyrsko-řecké archeologické nálezy (nyní v Archeologickém muzeu ve Splitu)
 • Zajímavá vesnice Ložišća - 5 km severovýchodně (viz tematický článek: Výlet do vesnice Ložišća na Brači).
 • Středověký kostelík sv. Martina (Sveti Martin) - 3 km severovýchodně. Stojí na kopci nad silnicí směrem na Ložišća. Krásný výhled po Brači a na okolní ostrovy.
 • Oblíbené výletní místo "Park přírody Sutivan" (Park prirode Sutivan), 8 km směrem na Sutivan, s malou zoologickou zahradou, dětskými hřišti, terény pro rekreační sporty a restaurací (viz aktualita: Navštivte s dětmi originální zoologickou zahradu v Sutivanu na ostrově Brači!).

Fotogalerie (4)

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Zelenyd

Úžasné místo, vracím se každy rok i několikrát.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook