Omiš - Koupání

Malebné městečko ve skalách a oblíbené dalmátské letovisko přitahuje pozornost díky řece Cetině v úchvatné soutěsce, písečné pláži, starobylému centru i divoké pirátské minulosti. Různorodý terén si užijí adrenalinoví sportovci i rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Omiš ... Koupání
  • Omišská riviéra je dlouhá 20 kilometrů a bez přehánění má 20 kilometrů pláží. Nabízí skutečně široký výběr: malé i velké; písčité, oblázkové i skalnaté pláže; dobře vybavené atrakcemi i odlehlé stranou lidí. Zkrátka každý si vybere.

  • Díky nánosům písku z řeky Cetiny má Omiš a bezprostřední okolí krásné písčité pláže, jaké se nikde na středodalmatském pobřeží nenajdou. Vyhledávají je především rodiny s malými dětmi, protože mělké dno je pro ně příhodné.

  • Všechny pláže přímo ve městě Omiš a větší pláže v jednotlivých letoviskách jsou vybaveny plážovými atrakcemi a službami, např. sprchami, toaletami, lehátky a slunečníky, plážovými bary, půjčovnami kajaků, člunů a vodních skútrů, vodními nafukovacími trampolínami apod.

  • Velká pláž (Velika plaža, také se jí říká Punta): tato nejpopulárnější omišská pláž se nachází přímo v Omiši, při ústí řeky Cetiny do moře. Je přes 800 metrů dlouhá, z jemného písku, kterou tvoří nánosy z řeky. Pláž se pozvolna svažuje do moře širokou mělčinou. Je to typicky městská pláž - velmi dobře vybavena atrakcemi a službami, včetně několika možností občerstvení, dětského hřiště, fast foodu, nabídky masáží apod. Pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka. Představuje ideální místo pro rodinnou dovolenou s malými dětmi. Vozíčkáři tu mají k dispozici výtah do vody u mola na východní straně pláže. Voda je tu trochu chladnější kvůli tomu, že tu ústí řeka Cetina.

  • Galeb: písčitá pláž se nachází západně od ústí řeky Cetiny do moře, v blízkosti stejnojmenného kempu. Také nabízí širokou škálu služeb, zábavy a sportu. Západním směrem na ni navazují pláže letoviska Duće.

  • Slavinj: oblázková pláž jihovýchodně od centra Omiše, 10 minut chůze. Poměrně úzkou pláž lemují borovice a tamaryšky, které v létě poskytují příjemný stín. Lze si půjčit slunečník, lehátko nebo občerstvit se v jednom z plážových barů.

  • Brzet: oblázková pláž, která navazuje směrem na jihovýchod na pláž Slavinj, 15 minut chůze z centra. Díky blízkosti hotelu Brzet má širší nabídku služeb, zábavy a sportu. Výhodou je možnost parkování, povlovný vstup do moře, přírodní stín, několik restaurací a barů.

  • Příjemné úzké pláže z drobných oblázků pokračují dále na jihovýchod. Letoviska se rozkládají většinou přímo na pobřeží a v prudkém svahu nad ním. Dá se tu najít ubytování v soukromí skutečně jen pár metrů od moře. Nádherné pláže mají letoviska: Nemira, Stanići, Čeline, RuskamenMimice, Marušići, Pisak.

Omiš
Omiš, pláž u hotelu Brzet

Vaše hodnocení místa

133 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Tomáš Klapetek

Super dovolená v Omiši , hlavně sjezdy na raftech po řece Cetině

Tomáš Matonoha

Omiš a okolí nádherné včetně cyklistických výletů a skal pro lezení.

Radka Šprochová

Omiš již dávno nepatří mezi poklidná místa. Vrátili jsme se zde po 8mi letech a z malebného místa, které jsme znali je jedno obrovské tržiště plné polských turistů. Cesty,chodníky, pláže i obchůdky jsou přeplněné. Nejen pláže v Omiši, ale také pláže v okolí Mimice, Čelina jsou plné polských turistů, kteří se opíjí přímo na plážích a večer dělají neskutečný rachot a "bordel". Do 30.6. to ještě bylo únosné, ale od 1.7. invaze poláků nabrala na intenzitě a jejich nechutné hlasité projevy i při koupání v moři odrazovala většinu lidí na pláži. Obrovské zklamání, do Omiše se již vracet nebudeme. ( pobyt 20.6-5.7. 2018 Omiš + Čelina )

Lucia Hudecová

Krásne mesto Omiš, pekné pláže. Vlieva sa tu do mora rieka Cetina. Dá sa ísť na výlet raftom na Cetinu (my sme nemali odvahu :D ) Inak relatívne pokojné miesto aj v noci, boli sme koncom sezóny aj s deťmi.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook