Omiš - Koupání

Malebné městečko ve skalách a oblíbené dalmátské letovisko přitahuje pozornost díky řece Cetině v úchvatné soutěsce, písečné pláži, starobylému centru i divoké pirátské minulosti. Různorodý terén si užijí adrenalinoví sportovci i rodiny s dětmi.

Chorvatsko... Místa... Omiš ... Koupání

  • Pěkné, částečně písečné a částečně oblázkové, pláže se táhnou od Podstranské riviéry (od severozápadu) v poměrně úzkém pruhu přes Dugi Rat a Duće až k Omiši, kde se rozšiřují.
  • Přímo v Omiši, při ústí řeky Cetiny do moře, se nachází rozlehlá pláž, přes 1 km dlouhá, z jemného písku, kterou tvoří nánosy z řeky. Pláž se svažuje do moře písečnou mělčinou (až 700 m daleko do moře). Pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka. Představuje ideální místo pro rodinnou dovolenou s malými dětmi. Voda je tu chladnější kvůli tomu, že sem ústí řeka Cetina.
  • Příjemné úzké pláže z drobných oblázků pokračují dále na jihovýchod takzvanou Omišskou riviérou, která zahrnuje malá letoviska ležící většinou přímo na pobřeží pod vysokými svahy: Stanići, Čeline, RuskamenMimice, Marušići, Pisak.
Omiš
Omiš, pláž u hotelu Brzet

Vaše hodnocení místa

132 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Tomáš Matonoha

Omiš a okolí nádherné včetně cyklistických výletů a skal pro lezení.

Radka Šprochová

Omiš již dávno nepatří mezi poklidná místa. Vrátili jsme se zde po 8mi letech a z malebného místa, které jsme znali je jedno obrovské tržiště plné polských turistů. Cesty,chodníky, pláže i obchůdky jsou přeplněné. Nejen pláže v Omiši, ale také pláže v okolí Mimice, Čelina jsou plné polských turistů, kteří se opíjí přímo na plážích a večer dělají neskutečný rachot a "bordel". Do 30.6. to ještě bylo únosné, ale od 1.7. invaze poláků nabrala na intenzitě a jejich nechutné hlasité projevy i při koupání v moři odrazovala většinu lidí na pláži. Obrovské zklamání, do Omiše se již vracet nebudeme. ( pobyt 20.6-5.7. 2018 Omiš + Čelina )

Lucia Hudecová

Krásne mesto Omiš, pekné pláže. Vlieva sa tu do mora rieka Cetina. Dá sa ísť na výlet raftom na Cetinu (my sme nemali odvahu :D ) Inak relatívne pokojné miesto aj v noci, boli sme koncom sezóny aj s deťmi.

Matyáš Dvořák

I jedna hvězdička je příliš. K dovolené v okolí se ani slovy vyjádřit nejde.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook