Novalja - Koupání

Letovisko Novalja na severozápadě ostrova Pagu je slavné po celé Evropě díky pláži Zrće a jejím plážovým barům, kde se celé léto konají proslulé taneční party a festivaly. V okolí je však řada dalších pláží ideálních pro rekreaci rodin s malými dětmi.

Chorvatsko... Místa... Novalja ... Koupání

Z okolních pláží je nejatraktivnější pláž Zrće (3 km jihovýchodně, v Pašském zálivu). Tato rozlehlá pláž z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře se pokládá za jednu z nejpůvabnějších na Jadranu. Je navštěvována tisíci rekreanty i jako středisko zábavy a rekreačního sportu (viz Zábava). V sousední zátoce se nachází pláž Caska (písek, oblázky).


Nejbližší je populární pláž 
Straško se stejnojmenným kempem (1 km jižně od Novalje). Je dlouhá 1,5 km, oblázková, s písečným dnem, obklopená borovým lesem. Kemp poskytuje výborné možnosti pro sportování.Severně od Novalje (2 km), v zálivu Stara Novalja, leží pláž Planjka-Trinčel z jemného písku. Dno se pomalu svažuje, a proto je velmi vhodná pro rodiny s dětmi. Vegetace dosahuje až k pláži. Je velmi dobře vybavena (pohostinské podniky, sportovní možnosti).

Poněkud vzdálenější pláž Sveti duh z oblázků a písku je částečně vyhrazena naturistům (9 km jihovýchodně, v Pašském zálivu). Odlehlá písečná pláž Ručica na východním břehu Pašského zálivu je stejně jako její okolí bez vegetace. Oblast má tak zvláštní kouzlo - připomíná měsíční krajinu.

Pláže Straško a Planjka-Trinćel byly vyznamenány tzv. Modrou vlajkou (viz aktualita: Ocenění pro pláže a jachtařské přístavy "Modrá vlajka" v roce 2019).

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Jan Ryška

Hezké a hlavně klidné místo

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook