Mošćenička Draga - Výlety

Mošćenička Draga je menší letovisko na Kvarnerské riviéře a za svou oblibu vděčí dlouhé oblázkové pláži, bohatému rostlinstvu a příjemné atmosféře. Starou rybářskou tradici připomínají lidové slavnosti, regaty tradičních plavidel i nabídka rybích pokrmů.

Chorvatsko... Místa... Mošćenička Draga ... Výlety

Mošćenice
Starobylá obec Mošćenice
  • Výstup do staré obce Mošćenice (173 m n. m.) - schody k ní vedou přímo od pláže z Mošćeničky Dragy, 760 schodů (!), je však možnost vyjít po silnici nebo vyjet autem (3 km). 
    Vesnice si pro svou odlehlost a poměrnou nepřístupnost zachovala ve starém jádru starobylý, svérázný vzhled. Je sevřena na malém prostoru dochovanými hradbami, do nichž byly vestavěny obytné domy.Je protkána uličkami a schodišti, průchody a můstky, různě na sebe navazujícími. Domy jsou i několikapatrové, v jednom z domů starý lis na olej a mlýn, oba na koňský pohon.Na náměstíčku je barokní kostel z 18. stol. a několik domů s půvabnými portály Před hradbami dva kostelíky, sv. Šebestiána (Sveti Sebastijan) ze 16. stol. a sv. Bartoloměje (Sveti Bartol či Bartul) ze 17. stol. a městská lodžie ze l7. stol. Z bastionů rozhled.
  • Mošćenice
    Mošćenice
  • Pěší cestou lze dojít do obce Učka (995 m n. m.) velmi malebnou krajinou přes místa Vojvodiće, Detane a Trebišća. Z osady Učka lze pokračovat na Vojak (1401 m), nejvyšší vrchol masivu Učka. Je to krásná, ale vzhledem k velkému převýšení dosti náročná túra.
  • Další vycházkypo svazích Učky, výlety na vrcholky tohoto pohoří
  • Vycházky do blízkého okolí letoviska: Medveja 4 km, Lovran další 2 km severně.
  • Starobylé městečko Brseč - 22 km jižně

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
David Franke

Nádherná pláž, příjemná atmosféra.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook