Zadar - Obchody a suvenýry

Moderní severodalmatská metropole láká nejen širokou nabídkou služeb a bezva koupáním, ale i cennými historickými památkami. Projdete se po antickém fóru, nebo po legendární Kalalarze, objevíte zvuk Mořských varhan a užijete si podmanivý Pozdrav Slunci.

Chorvatsko... Místa... Zadar ... Obchody a suvenýry

Městská tržnice

 • Zadarská tržnice (Pod bedemom, na starém městě, poblíž Konzumu) patří mezi největší a nejlepší tržnice na dalmatském pobřeží.
 • Hlavní budova tržnice byla postavena již v roce 1935.
 • Prodává se tu čerstvá zelenina, ovoce a bylinky. Nakoupíte také lokální produkty: výborné sýry, olivový olej, nebo domácí pálenky.
 • Součást tržnice tvoří krytý trh s masem a rybárnu najdete zabudovanou přímo v městské zdi.
 • Pořídíte zde také levné oblečení a další předměty denní potřeby, některé stánky jsou na styl tzv. blešáku, můžete se prohrabovat různou veteší a smlouvat.
 • Otevřeno bývá každý den od 6:00 do 13:00.

Obchody a supermarkety

 • V centru Zadaru vyrazíte na nákupy do nákupní galerie City (Trgovinski centar, Polačišće 2), nebo do Supernovy (ulica Akcije Maslenica 1), u které navíc každou sobotu probíhají farmářské trhy.
 • Módu nejznámějších chorvatských návrhařů si prohlédnete, případně zakoupíte,  v butiku Mar&Val (Don Ive Prodana 3).
 • V Zadaru můžete zajít do jednoho z mnoha supermarketů, např. Interspar (Bleiburških žrtava 18), Konzum (10 provozoven, ty největší na adresách: Ante Starčevića a  Dalmatinskog sabora), Kaufland (Andrije Hebranga 2).

Suvenýry

 •  V Zadaru narazíte na mnoho obchůdků a galerií, které se na prodej suvenýrů specializují. Nejvíce se tyto krámky koncentrují ve starém městě.
 • Suvenýry nabízí také některá muzea, mezi nejatraktivnější patří repliky skla v Muzeu starobylého skla, nebo repliky předmětů z Archeologického muzea.
 • Mnoho lokálních produktů a suvenýrů seženete také v pevnosti Arsenal (Trg Tri bunara 1). Původní tvrz z 18. století se proměnila v originální prostor s jedinečnou atmosférou. Jde o oblíbené místo, kde se lidé rádi potkávají a kromě nákupů si zde užívají také dobrou muziku a různá umělecká vystoupení.

Vaše hodnocení místa

131 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Stanik Knap

Podle článků a recenzí hotelu Donát a pláže Borik jsem si
tuto destinaci vyhlédl. A jsem rozhodnutý strávit příští
rok svoji dovolenou zde!

Lukáš Musil

Miluju Zadar. A okolní ostrovy.

Vlaďka Beranová

Chorvatské moře je úchvatné.

Helena Brázdová

V Zadaru jsem byla před 2 roky. Nádherné město.....co více dodat. :)

David Kmošťák

Další kouzelné místo, tentokrát jižně od Istrie...Zadar...nedat si kávu nebo zmrzlinu ve starých zadarských uličkách, jako by jste tam ani nebyli.
A to nemluvím o úžasném a velmi zážitkovém rybím trhu ve starém městě, nutno si ale přivstat :-) a přilehlém ovocno-zeleninovo-zahrádkářském trhu. Teprve tady pochopíte Chorvatsko ...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook