První chorvatský antialergický hotel

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... První chorvatský…
Publikováno: 17.10.2014
Veli Lošinj
Veli Lošinj

První hotel v Chorvatsku, Vitality Hotel Punta v letovisku Veli Lošinj na ostrově Lošinj, získal prestižní mezinárodní certifikát Evropského centra pro výzkum alergií - ECARF (European Centre for Allergy Research Foundation), tedy mezinárodní potvrzení toho, že se hotelu podařilo přizpůsobit své služby a produkty potřebám lidí náchylných k alergiím.

ECARF je nadace Berlínské lékařské univerzity, jejímž cílem je zlepšovat povědomí a znalosti o alergiích, snižovat dopady tohoto onemocnění na pacienty i společnost, zlepšit výzkum alergií a výměnu zkušeností v oblasti alergologie. Svojí činností ECARF rozšiřuje odborné znalostí o alergologii a informuje veřejnost o problémech s alergiemi v Evropě.

Kromě uvedených standardů v přípravě pokrmů stanovených pro získání statutu antialergického hotelu, mj. zajistit používání potravinových substancí, které neobsahují alergeny, musí zájemce o získání certifikátu ECARF splnit řadu dalších podmínek. Musí např. vybudovat zónu bez domácích mazlíčků, používat květináče pro hydroponické pěstování rostlin, což snižuje riziko výskytu plísní, stejně jako podobné výrobky pro osobní hygienu, jež kromě toho neobsahují vůně a alergické substance, nebezpečné pro lidi s citlivou kůží, musí se vyvarovat bylin a rostlin všeho druhy, které způsobují alergie.

Veli Lošinj
Veli Lošinj

Lošinjský hotel se stal na jaře nositelem dalšího významného mezinárodního osvědčení - Sustainable Hotel (tj. udržitelný, ve smyslu ekologického zaměření hotelu) a vstoupil tak do rodiny dvaceti evropských hotelů s tímto označením. Hotely, které chtějí nést toto označení a chtějí získat tato osvědčení, musejí splnit celou řadu kritérií. Patří k nim např. orientace na úpravu a ochranu okolní přírody, úspory energie, výchova zaměstnanců v "zeleném" duchu, zvýšení energetické účinnosti používaných zdrojů apod.

A třetím oceněním kvality, který letos Vitality Hotel Punta získal, byl Europe Spa Certifikát. Udělila mu jej Evropská SPA asociace - ESPA (European Spas Association). Certifikát potvrdil nejvyšší mezinárodní standardy vysoké standardy hotelu v oblasti wellness a spa i ve všech segmentech hotelové nabídky, v nichž hosté promyšlenými zvláštními nabídkami získávají nové zdravé návyky s využitím jedinečnosti zdejšího přírodního okolí.

Vitality Hotel Punta se nachází v exkluzivní poloze na břehu moře, na okraji letoviska Veli Lošinj. V roce 2012 byl nákladně opraven. Na jaře 2014 byly provedeny a dokončeny projekty, směřující k zvýšení kvality nabídky, především ty, které směřovaly k rozšíření zóny Vitality, stávajícího wellnessu a výstavby nového venkovního bazénu. Nová zóna Vitality také nabízí dětem i dospělým pneumologický program, který se rozvíjí ve spolupráci s Chorvatskou pneumologickou společností a dětskou nemocnicí Srebrnjak.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat