Istrie má dalších 18 kilometrů dálnice

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Istrie má dalších…
Publikováno: 07.11.2011

V sobotu 29. října otevřela předsedkyně chorvatské vlády Jadranka Kosor další úsek dálnice o plném profilu na "Istrijského ypsilonu", a to Rogovići (u Pazinu) - Kanfanar dlouhý 18 kilometrů. Jedná se o první úsek ve východní části istrijské dálniční soustavy, na němž byla dokončena přestavba z rychlostní silnice na dálnici o plném profilu. Vyžádala si investici 72 milionů eur.

Na Istrijském poloostrově mají nyní motoristé k dispozici téměř 100 kilometrů moderní dálnice o plném profilu. Od letošního června mohou jet po dálnici od slovinských hranic až do Puly a za tuto 80 kilometrovou cestu zaplatí 37 kun (viz aktualita: Otevřeno dalších 50 km placené dálnice v Istrii). Příští rok začne přestavba zbývajícího úseku směrem k Rijece: Rogovići - Matulji. Na závěr pak přijdou na řadu nejobtížnější stavební projekty: vybudování druhého tubusu tunelu Učka (5 070 m) a rozšíření stávajících viaduktů Mirna, Vala a Limska Draga. Istrijská dálniční soustavou má být plně dokončena do konce roku 2014.

Úsek Kanfanar - Rogovići je nově zpoplatněn. Za cestu osobním autem z Kanfanaru do Rogovići zaplatí motorista dálniční poplatek 8 kun, za celou trasu z Rijeky do Puly včetně tunelu Učka 48 kun (viz Dálniční poplatky).

Pazin
Starobylé město Pazin

Zdroj informací:

  • Bina-Istra, koncesionář pro výstavbu a správu silniční sítě na Istrijském poloostrově: www.bina-istra.com
  • Ministerstvo moře, dopravy a infrastruktury (Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture): www.mmpi.hr


Mohlo by vás zajímat