Valbandon - Dostupnost

Menší turistické letovisko s dobře udržovanými kempy a apartmány, bezva koupáním a zábavou nejen pro děti. Oceníte stinné pláže, nabídku vodních sportů i dobrou středomořskou kuchyni. Ze sousední Fažany si uděláte výlet na Brijunské ostrovy.

Chorvatsko... Místa... Valbandon ... Dostupnost

Do Valbandonu se nejlevněji dostanete autem. Letecky to jde také, ale musíte počítat s vyšší cenou letenky, na letiště v Pule totiž nelétají chartery.

  • Cesta z českých hranic do Valbandonu vám zabere zhruba 7-8 hodin, pokud to vezmete po dálnicích.
  • Ve slovinském Koperu si zvolíte máte dvě možnosti: buď se vydáte po dálnici E751, anebo zvolíte místní komunikaci, která vede kolem přímořských lázní Portorož, nebo kolem solných polí v Sečovlje.
  • Hranice překročíte na hraničním přechodu Dragonja, či Plovanija.
  • Od slovinsko-chorvatských hranic se napojíte na dálnici směr Pula. Nejezděte ale až do Puly, zhruba 12 km před Pulou sjeďte exitem na Vodnjan a po Fažanské cestě se přes Fažanu dostanete přímo do Valbandonu.
  • Jestliže se chcete vyhnout dálnici, zamiřte od hranic směr Umag. Z Umagu pokračujte po místní cestě směr Poreč a Pula. Sice je to o kousek delší než po dálnici a poznáte mnoho kruhových objezdů, ale nemusíte platit mýtné.
  • Pokud se přece jen rozhodnete cestovat letecky, leťte do Puly. Z letiště si klidně vezměte taxíka, do Valbandonu je to necelých 12 km.

Vaše hodnocení místa

123 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook