Orebić - Historie

Městečko, přístav a letovisko Orebić leží pod svahy nejvyšší hory poloostrova Pelješac, proti městu Korčula. Vyniká bohatstvím vegetace, půvabnými vilami někdejších kapitánů, krásnou písečnou pláží Trstenica a vynikajícími červenými víny.

Chorvatsko... Místa... Orebić ... Historie

V minulosti byl Orebić významným střediskem mořeplavby, která přinášela blahobyt obyvatelstvu. Když plachetnice byly vystřídány parními loděmi, skončil rozkvět města.

Výstavné domy někdejších bohatých lodních kapitánů, kteří se tu po desetiletí usazovali na odpočinek, dodávají Orebići specifický ráz. Byly oklopeny zahradami se spoustou cizokrajné vegetace.

Farní mariánský kostel (župna crkva Marije Pomoćnice kršćana) pochází z 19. století. Dochovala se i řada starších kostelíků.

Nad Orebićem ve výšce 150 m stojí goticko-renesanční františkánský klášter s kostelem P. Marie Andělské (Gospa od Andjela) z 15. stol., kde je umístěna sbírka uměleckých předmětů. Navštěvuje se především kvůli krásnému výhledu.

Ve svahu nad klášterem (178 m) se nachází gotický, barokně přestavěný mariánský kostel Gospa od Karmena. Pozoruhodné jsou zdejší obrovské prastaré cypřiše, antické sarkofágy i pozůstatky někdejšího sídla dubrovnického místodržícího a městské lodžie. Kvůli vzrostlé vegetaci bohužel bez výhledu
.

Fotogalerie (8)

Vaše hodnocení místa

128 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Malé mestečko na poloostrove Pelješac. Veľká piesočnatá pláž Trstenica lemovaná kaviarničkami, nad plážou na menšom kopci sa nachádza promenáda s obchodíkmi a výbornou zmrzlinou.
Veľa hotelov, penziónov a apartmánových domov. Z prístavu chodia výletné lode na okolité ostrovy, napr. Korčula, Badija, Vrnik a podobne. Niektoré loďky majú nástupné miesta aj priamo z pred hotelovej pláže, napr. v okolí hotela Komodor.
Pláže čisté, nočný život v centre Orebiču, ďalej od centra smerom k dedine Viganj je to slabšie, no o to vhodnejšie pre deti. Dedinka Viganj asi 3 km od Orebiču je raj pre surfistov, prenajímajú surfy a je tam aj "škola".

Sebastian Major

Pěkné malé městečko s pěknou promenádou, ale je tu hodně hotelů, což přináší spoustu turistů navíc.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook