Klek - Historie

Malá obec a klidnější letovisko Klek leží 70 km severozápadně od Dubrovníku. Jeho hlavním magnetem je krásná zátoka s oblázkovou pláží a průzračně čistým mořem.

Chorvatsko... Místa... Klek ... Historie

Území Klek-Neum přenechala dubrovnická republika po Krétské válce Turecku, aby neměla společnou hranici s obávanou soupeřkou, Benátskou republikou.

Přímo v místě je k vidění hranolová obranná věž kula Monković s kaplí a zbytky hradeb (17. - 18. stol.).

Vysoko nad Klekem se tyří zříceniny hradu Smrdengrad (též Smredeljgrad), který podle pověsti dostal své jméno v době válek s Turky, kdy Turci při dobývání hradu utrpěli velké ztráty a jejich těla šířila po okolí velký zápach. Nedaleko je nekropole s náhrobními kameny - stećky (viz tematický článek: Výlety za stećky).

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Co je malé, to je milé. Milý Klek je. Prostředí okolo je moc fajn, hory, moře, fajn. Chybí výhled na širé moře, což mě trochu mrzelo. Úplně fajn nemusí být ani magistrála směřující dál dolů na jih k Dubrovniku. Je hodně rušná, jezdí tam dost aut a jsou slyšet. Není to hrůza, ale jsou. Celkově je to takové rodinné místo, výborná zmrzlina, pár restaurací, malé obchůdky. Celkem romantika, ale podruhé bych tam nejel. Stačilo jednou.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook