Vis - Výlety

Městečko Vis na severním pobřeží ostrova Visu uspokojí každého - milovníky koupání díky pěkným plážím jak přímo v místě, tak v okolí, milovníky jachtingu díky poloze v chráněném zálivu a milovníky památek díky archeologické lokalitě antické Issy.

Chorvatsko... Místa... Vis ... Výlety
  • Příjemné procházky kolem celé Viské zátoky
  • Četné malé zátoky na jižním pobřeží ostrova (viz tematický článek: Za krásami jižního pobřeží ostrova Vis), zejména proslulá hluboká zátoka Stiniva s krásnou pláží v jejím závěru (je pod státní ochranou přírody) - 5 km jižně, dosažitelné autem přes obec Plisko polje, dolů k zátoce pak cca 200 m pěšky (viz tematický článek: Zátoka Stiniva na Visu).
  • Místní agentury pořádají výlety lodí kolem ostrova - krásné zátoky na jižním pobřeží Taleška Vela, Stiniva, Mala Travna, Srebrena; ostrůvek Ravnik se Zelenou jeskyní; mys Stončica s majákem na severovýchodě ostrova; zátoka Stončica; město Vis; bývalý námořní bunkr v zátoce Parja (severně od města Vis)
  • Zajímavá je zátoka Stončica na východě ostrova (cca 8 km). Vyniká pláží z jemného písku a s velmi povlovným dnem. U pláže je občerstvení, v zátoce i restaurace a možnost ubytování v soukromých penzionech.
Vis
Zátoka Stončica
  • Komiža - 10 km.
  • Výlet do Komiže se obyčejně prodlužuje na ostrůvek Biševo (5,8 km2) s nádhernou Modrou jeskyní, 5 km jihozápadně od ostrova Visu.
  • Cestou do Komiže je možno navštívit jeskyni, kde bylo koncem 2.světové války sídlo Titova štábu (Titova špilja).
  • V okolí četné vinné sklípky, možnost ochutnávek vína.

Zajímavostí je bývalý námořní bunkr v zátoce Parja (součástí větší zátoky Rogačić, severně od města Vis), který nyní mohou používat sportovní lodě. Na ostrovech je takových bunkrů několik, např. u Božavy na ostrově Dugi otok, u Bolu na ostrově Brač či v západní části ostrova Lastovo. Vybudovalo je jugoslávské námořnictvo a až do rozpadu Jugoslávie je výhradně využívalo. Bývají až 100 m dlouhé. Podrobněji tematický článek: Podrobněji tematický článek: Co zůstalo po armádě na Visu.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lubora Bednaříková Bednaříková

Nejlepší místo na dovolenou v Chorvatsku

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook