Sumartin - Výlety

Sumartin není jen trajektový přístav, ale také příjemné letovisko na ostrově Brači s bělostnými oblázkovými plážemi, křišťálově čistým mořem a dobrou nabídkou rekreačních služeb.

Chorvatsko... Místa... Sumartin ... Výlety
  • Selca - 3 km severozápadně. Velká vesnice ve vnitrozemí ostrova (přes 1200 obyv.); jako přístav jí slouží právě Sumartin. Je jedním ze středisek těžby kamene na Brači (v blízkosti kamenolomy Sv. Nikola a Žaganj-dolac. Okolí je úrodné, intenzivně obdělávané (vinná réva, ovoce, olivovníky).

    V místním parku je několik zajímavých pomníků, mimo jiné německého politika H. D. Genschera, který se zasloužil o prosazení samostatnosti Chorvatska a vytvoření demokratické Republiky Chorvatsko. Je zde též busta papeže Jana Pavla II.

    V místním kostele cenná socha Krista od Ivana Meštroviće Nad obcí, na pahorku Glavica stojí předrománský kostelík sv. Mikuláše (Sveti Nikola) z 11. - 12. stol. Před první světovou válkou působil zde jako lékař významný slovenský spisovatel M. Kukučín. Někteří návštěvníci dávají přednost ubytování v Selcích před ubytováním na pobřeží a procházkou se chodí koupat do okolních zátok.

  • Povlja - 8 km severozápadně
  • Bol - 28 km, odsud další výlety
  • Pučišća - 24 km severozápadně (viz výlety ze Supetaru)

Fotogalerie (6)

Vaše hodnocení místa

123 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook