Baško Polje - Výlety

Klidné letovisko Baško Polje vyniká krásnými plážemi z drobných oblázků, jedinečnou přírodní scenérií s hradbou pohoří Biokovo a bohatstvím okolních borových lesů, které ukrývají jednotlivá ubytovací zařízení.

Chorvatsko... Místa... Baško Polje ... Výlety
  • Procházky po pobřežní promenádní lungo mare cestě jednak severozápadním směrem do Bašky Vody a následující Brely, tak i na jihovýchod do Promajny, Bratuše, Krvavice a Makarské. Promajna (2 km) i Bratuš (3 km) ijsou známy svými pěknými plážemi, Bratuš kromě toho svou typickou starší architekturou (4 km).
  • Pohoří Biokovo, případně na nejvyšší vrchol Sveti Jure, 1764 m (lze dojet i autem)Zajímavý je výstup do podbiokovské vesnice Bast, ležící cca 2 km od Baško Polje. Leží pod skalnatými srázy Biokova. Její jméno je odvozeno do antické osady Biston, na jejíž základech byla dnešní obec postaven. Obec vyniká zajímavou autochtonní architekturou. Přitažlivá je i místní restaurace "Konoba Biston" s podbiokovskými specialitami (podbiokovský chléb a biokovská peka - směs masa a zeleniny pečená v keramické nádobě ve žhavém popelu).
  • Makarská - 8 km
  • Omiš a kaňon řeky Cetiny
  • Organizované výlety lodí na ostrovy Brač a Hvar

Fotogalerie (7)

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Lucia Hudecová

Prekrásna malebná dedinka Baško Polje, južnejšie od známejšej Bašky Vody.
Nádherné more, krásny výhľad na pohorie Biokovo. Odporúčam absolvovať výlet hore na vrchol Sveti Jure (1762 m). Odtiaľ krásny výhľad na Jadran, priľahlé ostrovy a aj do vnútrozemia. Pozor na hadov, zopár sme strerli. Určite je potrebná kvalitná trekingová obuv.

Pavel Tichý

Bezva kemp. navštíveno 7x za sebou. Co více dodat.

Ferdinand Hoppe

Kemp jižně od Bašky Vody, kam se dá po hezké promenádě nad mořem a plážemi dojít asi za 20 min. Kemp je veliký a dobře vybavený. CK Vítkovice Tours zde pořádají hezké programy. Pláž ale nic moc, směs kamínků, kamenů a písku. Na Last minute lze jet právě sem skoro zadara.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook