Pakoštane - Výlety

Nevelká obec a letovisko Pakoštane leží na šíji mezi mořem a Vranským jezerem, 8 km jihovýchodně od Biogradu n. m. Malebnou scenérii dotváří tři malé ostrůvky na moři před přístavem, zelené borové lesy a pás pláží.

Chorvatsko... Místa... Pakoštane ... Výlety
  • V těsném sousedství Pakoštane - 400 metrů vzdáleno je Vranské jezero, kde jsou výborné podmínky pro rybáře.
  • Drage - malá, klidná osada 3 km jihovýchodně. Svůj název (drage - zátoky) dostala podle členitého pobřeží ve svém okolí. Je zde pěkné koupání na skalnatých i oblázkových plážích, které obklopuje borový les. Ubytování v soukromí.
  • výlet lodí na Kornatské ostrovy - 12 nám. mil nebo do zátoky Telaščica na ostrově Dugi otok - 17 nám. milOstrov Vrgada - 2,5 nám. míle jižním směrem. Navštěvuje se pro krásné koupání na písečných a oblázkových pláží. Z Pakoštane je na ostrov pravidelné lodní spojení.
  • Biograd n.m. - 8 km
  • Tisno (22 km) a přes most na ostrov Murter
  • Šibenik - 39 km a vodopády řeky Krky - 47 km
  • Zadar - 36 km

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Není to asi TOP místo v rámci celého Chorvatska, ale líbilo se mi tam. Je to takové milé, řekl bych hodně rodinné místo. Podle toho to tam i vypadalo. Hodně rodin s dětmi, večer živo u pláže, dostatek celkem kvalitních restaurací, několik obchodů, moře hezké, čisté. Velikost tak akorát pro ty, kteří nechtějí být totálně mimo civilizaci, ale chtějí večerní ruch a život, na druhou stranu nepotřebují diskotéky a pořád nějakou kulturní akce. I ty ale v místě jsou, podle toho, co jsem vypozoroval a nastudoval. V případě moře je fajn, že máte i výhled na širé moře, což vypadá hezky. Ono koupat se v zátoce, sice mořské bez výhledu na tu velkou vodní plochu, může působit divně. Zvlášť, když za tím člověk jede 900 km. Takže jo, dobrý.

Roman 0139

relativně klidné městečko, čisté moře, možnosti výletů po okolí - Vransko jezero, Biograd na moru, Šibenik, park Krka...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook