Pakoštane - Koupání

Nevelká obec a letovisko Pakoštane leží na šíji mezi mořem a Vranským jezerem, 8 km jihovýchodně od Biogradu n. m. Malebnou scenérii dotváří tři malé ostrůvky na moři před přístavem, zelené borové lesy a pás pláží.

Chorvatsko... Místa... Pakoštane ... Koupání

Pěkně upravené pláže jsou v místě i v blízkém okolí. Pobřeží obklopují poměrně rozsáhlé. borové porosty. Přímo v centru obce se nachází velmi navštěvovaná pláž Janice 1, která má jemný písek a betonové plošiny. K východu se táhne oblázková pláž Janice 2. Na západním okraji letoviska se rozprostírá pláž Janice 2, která je ideální pro rodiny s dětmi. K západu následuje zátoka Bužakovina s jemným pískem a mělkým dnem, také vhodná pro malé děti, a pláž Pilatuša, charakteristická oblázky v kombinaci s pískem a borovým lesem. Koupat se dá i na ostrůvcích před obcí.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Není to asi TOP místo v rámci celého Chorvatska, ale líbilo se mi tam. Je to takové milé, řekl bych hodně rodinné místo. Podle toho to tam i vypadalo. Hodně rodin s dětmi, večer živo u pláže, dostatek celkem kvalitních restaurací, několik obchodů, moře hezké, čisté. Velikost tak akorát pro ty, kteří nechtějí být totálně mimo civilizaci, ale chtějí večerní ruch a život, na druhou stranu nepotřebují diskotéky a pořád nějakou kulturní akce. I ty ale v místě jsou, podle toho, co jsem vypozoroval a nastudoval. V případě moře je fajn, že máte i výhled na širé moře, což vypadá hezky. Ono koupat se v zátoce, sice mořské bez výhledu na tu velkou vodní plochu, může působit divně. Zvlášť, když za tím člověk jede 900 km. Takže jo, dobrý.

Roman 0139

relativně klidné městečko, čisté moře, možnosti výletů po okolí - Vransko jezero, Biograd na moru, Šibenik, park Krka...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook