Pakoštane - Zábava

Nevelká obec a letovisko Pakoštane leží na šíji mezi mořem a Vranským jezerem, 8 km jihovýchodně od Biogradu n. m. Malebnou scenérii dotváří tři malé ostrůvky na moři před přístavem, zelené borové lesy a pás pláží.

Chorvatsko... Místa... Pakoštane ... Zábava

Pro návštěvníky je v sezóně připravena řada zábavních programů: např. festival vokálních dalmatských skupin (Festival klapa "Školjka") - koncem června, tradiční gastronomická slavnost Materine užance, letní karneval, slavnost ke Dni obce (31. července) s bohatým programem (mažoretky, koncert, ohňostroj), Dny vranských rytířů (Dani vranskih vitezova) ve Vraně (3 km) - více informací v článku Nenechte si ujít "Dny vranských rytířů" ve Vraně a v letovisku Pakoštane.

Vaše hodnocení místa

127 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Libor Zezulka

Není to asi TOP místo v rámci celého Chorvatska, ale líbilo se mi tam. Je to takové milé, řekl bych hodně rodinné místo. Podle toho to tam i vypadalo. Hodně rodin s dětmi, večer živo u pláže, dostatek celkem kvalitních restaurací, několik obchodů, moře hezké, čisté. Velikost tak akorát pro ty, kteří nechtějí být totálně mimo civilizaci, ale chtějí večerní ruch a život, na druhou stranu nepotřebují diskotéky a pořád nějakou kulturní akce. I ty ale v místě jsou, podle toho, co jsem vypozoroval a nastudoval. V případě moře je fajn, že máte i výhled na širé moře, což vypadá hezky. Ono koupat se v zátoce, sice mořské bez výhledu na tu velkou vodní plochu, může působit divně. Zvlášť, když za tím člověk jede 900 km. Takže jo, dobrý.

Roman 0139

relativně klidné městečko, čisté moře, možnosti výletů po okolí - Vransko jezero, Biograd na moru, Šibenik, park Krka...

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook