Lovran - Zábava

Již od konce 19.stoleti má Lovran díky příznivému podnebí a chráněné poloze pod svahy pohoří Učka tradici klimatických lázní. Staré vily i moderní ubytovací zařízení jsou obklopeny bohatou středomořskou vegetací, jaká se se jinde nevidí.

Chorvatsko... Místa... Lovran ... Zábava

V průběhu roku se koná několik populárních lidových slavností - fešt, z nichž největší zájem se soustřeďuje na tzv. marunadu , slavnost u příležitosti sklizně jedlých kaštanů v říjnu (viz tematický článek: Slavnost jedlých kaštanů - marunada). V Lovranu jich roste nejvíc z celé oblasti Kvarnerské riviéry. Ochutnávání nejrůznějších sladkostí i pokrmů z kaštanů doprovází bohatý zábavní a společenský program.

V první polovině června se konají Dny třešní (Dani črešanj) se slavností, na níž peče obří lovranský štrůdl z třešní (podrobněji v aktualitě. Slavnost třešní v Lovranu).

Oblíbené jsou i rybářské slavnosti, od června do září jich bývá několik. Pozornosti se těší v dubnu slavnost k oslavě sv. Jiří, patrona Lovranu (Blagdan Svetog Jurja ), současně Den obce.

Pro zábavu a posezení je tu dobrý výběr pohostinských zařízení.

Aktualita: Výběr z kulturních a zábavních akcí na Jadranu v sezóně 2020

Lovran
Lovran, pobřežní promenáda

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook