OSTROV DUGI OTOK - Zábava

Ostrov Dugi otok nemá významnější historické památky, ani větší zařízení cestovního ruchu, ale zato se může pochlubit přírodními krásami, které se jinde nenajdou. Patří k nim zátoka Telašćica, jezero Mir, divoké útesy Grpašćak nebo písečná pláž Sakarun.

Chorvatsko... Místa... OSTROV DUGI OTOK ... Zábava
  • Každé místo na ostrově má svoji slavnost na oslavu svého patrona - feštu. Slavnosti jsou kombinací živé hudby, dobrého jídla a veselé zábavy až do ranních hodin.
  • Největší zábavní akcí je slavnost v Sali - Saljske užance (Salské zvyky), která trvá tři dny. Již padesát let se koná vždy víkend před oslavou svátku Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna. Páteční večer je věnován "Rybářské noci", vystoupení "Oslí muziky" (Tovareća mužika), podrobněji Co je to "tovareća mužika"?, soutěži o nejlepší brudet a přípravě plodů moře. Druhý den probíhají lidové sportovní soutěže a večer osvětlená Salská noc (Saljska noć). A konečně třetí den - v neděli se uskutečňují oslí dostihy (Trke tovarov), kde získává cenu ten nejrychlejší i ten nejpomalejší - nejlínější.

Vaše hodnocení místa

126 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook