Baška - Koupání

Živé letovisko na jihu ostrova Krk láká úchvatnými plážemi, romantickými kostelíky v okolních kopcích a také historií, kterou tu hodně psali Češi. Příjemné ubytování, sportovní možnosti i letní kulturní akce skvěle doplňují představu o ideální dovolené.

Chorvatsko... Místa... Baška ... Koupání
  • V Bašce se nachází jedna z nejkrásnějších pláží nejen na ostrově Krk, ale i na Jadranu vůbec. Velká pláž (Vela plaža) zabírá širokou Bašskou zátoku podél městečka (cca 2 km) a pokrývají ji droboučké oblázky nebo hrubý písek. Z pláže se nabízí náramný výhled na pevninské pohoří Velebit a na ostrov Prvić. Pláž získala ocenění Modrá vlajka, které se uděluje jen těm nejčistším a nejlépe vybaveným plážím. Najdete tu mnoho zařízení pro zábavu a sport, např. tobogan.
  • Celkem se v Bašce a jejím okolí můžete koupat téměř na 30 plážích. Protože jde o letovisko stranou od lidí, vyhnete se efektu "hlava na hlavě" a užijete si soukromí a klid. Moc pěkné koupání je v malých zátokách na blízkém ostrově Prvić a v odlehlých zátokách na jih i východ od Bašky.
  • Výjimku tvoří pouze naturistická pláž Banculuka u stejnojmenného kempu, kde bývá živěji. Dá se k ní dojet autem (leží mimo městečko, na okraji Bašské zátoky).

Vaše hodnocení místa

129 hodnocení
Pro přidání hodnocení k místu se musíte přihlásit.
Petr Hrdlička

Naprostá spokojenost!!! Fajn lidi, prima služby, hezká pláž i pro děti, nádherné scenérie!

Karel Soucek

Krasne hory, čista voda. Hlava na hlave, najit misto s trochou prostoru je nemozne, lehatka 150kn. Vsude se kouri.

Libor Zezulka

Za mě zatím TOP lokalita v Chorvatsku. Jednak mě doslova uchvátila celková scenérie. Žádné velké hory, ale krásné kopce. Před vámi, za vámi, vlevo, vpravo. Prostě se koupete v moři a vidíte naproti nádherné kopce, někde s lesním porostem, někde holé, do toho výhled na ostrov Prvić. Už jenom příjezd do Bašky a průjezd skrze KRK v člověku navodí super pocity. Moře v Bašce s oceněnou cca 2 km dlouhou pláží famózní. Čisté, krásné, ani ne moc slané, takže sůl nekouše celý den na těle. Pláže oblázkové, ale po pár metrech a krocích do moře také hrubý písek. Téměř se nevíří, takže moře zůstává čisté a vidíte si i na nohy. Věc v Itálii téměř nevídaná. Co se vyžití a zázemí týče, Bašce asi nic neschází. Restaurací přehršel, úroveň gastronomie velmi dobrá. Obchody dostatečně zásobné, dále na Krku k dispozici i větší supermarkety. Hader v Bašce moc nenakoupíte, ale kdo jezdí k moři na hadry a podobné hovadiny, že? Zkrátka skvělé místo s rozumnou dojezdovou vzdáleností z Česka. Pokud jedete mimo obvyklý termín, dá se to udělat za necelých 7 hodin.

Pomohla vám tato recenze?

Zapojte se také. Přidejte svou recenzi místa, získejte body za aktivitu a pomozte ostatním.

Napište recenzi místa

Líbí se vám tato recenze?

Sdílejte tuto stránku dál a podpořte tím nezávislé hodnocení uživatelů jako jste vy.

Facebook