>  Aktuality   >  10 nejkrásnějších pláží v Chorvatsku

Podívejte se na deset nejkrásnějších pláží Jadranu. Chorvatské pobřeží je velmi různorodé, najdete zde spoustu romantických zákoutí, opuštěných přírodních pláží i plně vybavených hotelových pláží. Nejčastěji zde uvidíte oblázkové a skaliskové pláže, ale najdete i písečné a betonové. Pevninské Chorvatsko doplňuje množství poloostrovů a menších ostrůvků, kde můžete najít jak nádherné, dobře vybavené pláže, tak i malinké soukromé plážičky, které jsou jako stvořené pro romantickou dovolenou.

1. Brela

Oblázkové a písečné pláže v Brele patří k těm nejkrásnějším nejen na chorvatském pobřeží, ale i na světě. Jsou dlouhé 1,5 km a lemují je příjemné borové lesy, u kterých najdete místní hotely, třeba hotel Bluesun Marina. Kolem pobřeží uvidíte spoustu malebných skalisek a příjemných malých zátok. Modrá vlajka se třepetá na čistých plážích Punta Rata, Stomarica a Berulia.

2. Tučepi

Oblíbená destinace leží 3 km od města Makarská. Místo je vyhledáváno také díky 4 km dlouhé pláži Nugal v široké zátoce.Táhne se až k sousední obci Podgora. Kolem tučepské pláže stojí spoustu hotelů nabízející kvalitní služby a ubytování, například hotel Bluesun Alga. Tato překrásná pláž je zdobena drobnymi oblázky, pískem a borovicemi. Pláž má velmi pozvolný vstup do moře a pyšní se Modrou vlajkou kvality.

3. Baška

Baška je velice oblíbeným turistickým cílem. Rozkládá se na jihovýchodním pobřeží ostrova Krk. Koupání na Bašce si turisté velmi užívají. Hlavně na populární pláži s Modrou vlajkou Vela plaža. Má velice drobné oblázky, hrubší písek a velmi pozvolný vstup do moře. Leží v široké zátoce podél Bašky, kde najde i spoustu krásných hotelů. Zhruba 100 m od Vela plaža stojí hotel Corinthia Baška, který vám nabídne spoustu možností ke sportu i zábavě.

4. Živogošće

Menší obec Živogošće leží 20 km jihovýchodně od města Makarská. Kolem zátoky se rozkládá nádherná oblázková pláž, lemovaná borovicemi. Moře nabízí velmi dobré podmínky pro vodní sporty i příjemné koupání. Podél stejnojmenné pláže najdete živé letovisko, které nabízí spoustu možností k ubytování. Vybrat si můžete z nabídky soukromých apartmánů, vil i hotelů. Skvělé služby a nadstandardní servis nabízí i čtyřhvězdičkový hotel Tui Blue Adriatic Beach Resort, ležící pouhých 50 m od pláže.

5. Bol

Pod svahy nejvyššího vrcholu ostrova se nachází poetické město Bol. K jeho nejkrásnějším plážím se řadí Zlati rat, která nabízí opravdu výborné podmínky ke koupání. Pláž je částečně zalesněná a má tvar trojúhelníku, díky kterému je vždy jedna část návětrná a protější závětrná. Kousek od Zlati rat se rozkládá západní pobřeží s dalšími plážemi. Kolem těchto vyrostly příjemné borové háje a také spousta hotelů. Vybrat si můžete například příjemný resort Hotel BRETANIDE Sport & Wellness resort, kde si užijete luxusní wellness.

6. Ostrov Rab

Městečko Rab se rozkládá na západní straně stejnojmenného ostrova. Patří k nejoblíbenějším letoviskům severního Chorvatska. V těsné blízkosti městečka se nachází původní městská pláž s oblázky, kameny i skalisky. Velmi oblíbenou pláží je Rajska plaža, která je vhodná pro rodiny s dětmi a nabízí veškeré turistické vybavení. Bezmála 100 m od pláže se nachází příjemné ubytování v Lopar Sunny Hotel.

7. Zaton

V zadarském průlivu se nachází velké a oblíbené letovisko Zaton. Nabízí skvělé podmínky ke slunění a koupání, především na své 1,5 km dlouhé pláži. Tuto náramnou pláž lemuje pás borovic. Pláž je písečno-oblázková a moře, které ji omývá, tu má velmi mělké dno. Ubytování se zde nabízí prostřednictvím apartmánů či kempů. Ideální rodinnou dovolenou si užijete v Apartmány Zaton Holiday Resort. Tento apartmánový čtyřhvězdičkový komplex leží v blízkosti pláže Bilotinjak.  

8. Makarska

Nejznámější letovisko v Dálmácii nabízí spoustu možností ke koupání i k ubytování. Makarska je také proslulá svými plážemi. Nejznámější je 1,5 km dlouhá pláž Donja Luka, kolem které jsou postaveny makarské hotely. Velmi pěkný hotel Dalmacija Sunny Hotel, který stojí na pobřeží promenády asi kilometr od historického centra Makarské. Pláž Donja Luka se pyšní Modrou vlajkou kvality a tvoří ji oblázky a hrubší písek. Má velmi pozvolný vstup do moře i příjemný stín pod korunami borovic.

9. Orebič

Oblíbené městečko Orebič najdete na jihozápadním pobřeží poloostrova Pelješac. Nejkrásnější koupání zažijete na písečné pláži Orebiće, ta leží v zátoce Trstenica. V obci ale najdete i spoustu dalších oblázkových pláží. Pěkné jsou Perna, Kučiště, Vigan, rozkládající se západním směrem, kde se také nachází převážná část hotelů. Například čtyřhvězdičkový Aminess Bellevue Hotel, který nabízí vše potřebné k příjemné rodinné dovolené. 

10. Drvenik

Drvenik je menší obec ležící jihovýchodně od Živogošće. Město se rozkládá v široké zátoce. Nejhezčí písečné i oblázkové pláže najdete v zátokách Donja Vira a Gornja Vira. V klidnější části zátoky Gornja Vala stojí moderní rodinný Hotel Antonija. V bezprostřední blízkosti hotelu se pak nachází příjemná oblázková pláž, která je z části lemována borovým hájem.