Chcete si v Chorvatsku zahrát paintball?

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Chcete si v…
Publikováno: 17.02.2004
aktualizace 17.2.2004

Paintball je jeden z nových, rychle se rozvíjejících adrenalinových sportů, který představuje kombinaci bojových her a dětských her "na schovávanou". Při "bojovém" zápolení po sobě hráči střílejí ze speciálních značkovacích pistolí (na stlačený vzduch nebo CO2) želatinové kuličky naplněné nezávadným potravinářským barvivem. Kulička se po zásahu rozprskne a barevná skvrna zasaženého hráče hned prozradí. Místo zásahu jen trochu zabolí. Obličej je chráněn maskou. Pro zájemce bývají k dispozici i speciální kombinézy.

Protože má tento sport ve světě stále více příznivců, není divu, že se za posledních pár let také v Chorvatsku otevřelo několik paintballových středisek. V článku se budeme zabývat pouze těmi, která jsou na pobřeží nebo v jeho blízkém okolí.

 • Rizvan City
  Toto paintballové středisko se nachází v obci Rizvanuša nedaleko Gospiće v kraji zvaném Lika (10 km od lického Gospiće, 30 km od jadranského Karlobagu směrem na Gospić).
  Nabízí několik atraktivních scénářů pro hru v lese (získání vlajky, dobytí pevnosti, dobytí vojenské základny, velitel, big game a další).
  Základní cena (zbraň, maska, CO2): 80 kun, 100 kuliček: 40 kun, zapůjčení kombinézy: 30 kun.
  www.rizvancity.com


 • Paintball Club Rab
  Nachází se na ostrově Rábu u letoviska Supetarska Draga. Hřiště o rozloze 4000 m2 se rozkládá v lese Fruga nad uvedeným letoviskem, od hlavní silnice Ráb - Lopar je vzdáleno 2 km. Speciální nabídkou je Scenario game, která se odehrává v bývalém komunistickém vězení na ostrově Goli otok. Aranžmán zahrnuje i ubytování, stravu a cestu lodí na ostrov.
  Základní cena (zbraň, maska, CO2, 200 kuliček): 170 kun, zapůjčení obleku: 30 kun.
  www.paintballrab.com


 • Paintball Klub Dalmacija
  Nabízí možnost zahrát si paintball na dvou lokalitách:
  Korušca - rozsáhlé hřiště se nachází ve vysokém borovém lese v pohoří Kozjak. Je ideální pro různé scénáře "jungle fight". Hřiště je od Splitu vzdáleno 25 km (přes Klis) a od letoviska Kaštel Stari 20 km (přes Malačku).
  Základní cena (zbraň, maska, 150 kuliček): 100 kun.
  Kaštela - oplocený areál leží na pobřeží nedaleko Kaštelu Kambelovac (mezi Kaštelem Lukšić a Kaštelem Kambelovac). Hřiště o rozloze 3000 m2 vybavené mnoha překážkami je určeno především pro hry "speedball".
  Základní cena (zbraň, maska, 100 kuliček): 100 kun.
  www.paintball-dalmacija.hr

Mohlo by vás zajímat