Novináři a jachtaři vybrali nejlepší mariny na Jadranu

Jachtařská hlídka deníku Jutarnji list hodnotila služby jachtařských přístavů, od Umagu na severu až po Dubrovník na jihu. Nejlepší byla Marina Punat.

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Novináři a jachtaři…
Publikováno: 23.10.2017

Od 23. června do 16. září letošního roku cestovala posádka jachtařů a novinářů – Jachtařská hlídka (Nautička patrola) deníku Jutarnji list po Jadranu a hodnotila služby jachtařských přístavů, od Umagu na severu až po Dubrovník na jihu. Na cestě dlouhé 57 dní urazila na čtrnáctimetrové jachtě 615 námořních mil! Navštívila 32 jachtařských přístavů i malá kotviště ve skrytých zátokách.

Novináři deníku Jutarnji list při svém putování prováděli průzkum mezi jachtaři na základě anketních dotazníků, které vyplňovali jachtaři – hosté marin. Ti odpovídali na sedm otázek týkajících se úpravnosti, organizace a čistoty mariny, přívětivosti personálu i pohostinské, zábavní a sportovní nabídky. Známkami od jedné do pěti pak hodnotili tato kritéria.

Celková známka mariny je tvořena ze 70 procent výsledky ankety a z 30 procent známkou členů Jachtařské hlídky, kteří také udělovali každé marině známky od jedné do pěti, ale jen za celkový dojem.

Po skončení svého putování novináři vyhodnotili všechny výsledky a nejlepším marinám udělili cenu – Zlatou kotvu (Zlatno sidro). První místo získala bezkonkurenčně Marina Punat v Punatu na ostrově Krku, nejstarší jachtařský přístav na Jadranu (podrobněji v článku: Kulaté výročí jachtařského přístavu "Marina Punat" na ostrově Krku). Na druhém místě se umístila ACI Marina Slano ve Slanu na Dubrovnické riviéře (podrobněji v článku: Nová marina v jihodalmatském letovisku Slano) a na třetím v Sutomišćici na ostrově Ugljanu v Zadarské oblasti. Zvláštní uznání za přínos a rozvoj jachtařského cestovního ruchu obdržela společnost Adriatic Croatia International Club - ACI, která vlastní 22 marin na chorvatském Jadranu. Cenu "Moje nejkrásnější marina" dostala podle hlasování jachtařů Marina Cres v Cresu na stejnojmenném ostrově. Slavnostního udílení se zúčastnil ministr cestovního ruchu Gari Capelli.

Projekt "Jachtařská hlídka", jehož cílem bylo zvyšování kvality služeb chorvatských jachtařských přístavů, organizovala společnost Hanza Media, největší mediální společnost v jihovýchodní Evropě, která vydává pět deníků a třicet časopisů, mezi nimi i Jutarnji list. Akce probíhala pod patronací Chorvatského turistického sdružení, ve spolupráci s Ministerstvem cestovního ruchu a s finanční pomocí řady sponzorů.

Informace:


Zdroj informací:


Nejbližší zajímavá místa

Mohlo by vás zajímat