V jihodalmatském letovisku Slano byl otevřen nový jachtařský přístav

Chorvatská společnost Adriatic Croatia International Club – ACI otevřela 3. srpna 2016 svůj dvaadvacátý jachtařský přístav - ACI Marinu "Veljko Barbieri".

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... V jihodalmatském…
Publikováno: 24.08.2016

Chorvatská společnost Adriatic Croatia International Club – ACI otevřela 3. srpna 2016 svůj dvaadvacátý jachtařský přístav - ACI Marinu "Veljko Barbieri". Jméno dostala podle průkopníka chorvatského jachtingu a zakladatele klubu ACI Veljka Barbieriho, který zemřel v roce 2013. Marina se nachází se v jižní části jadranského pobřeží, v letovisku Slano nedaleko Dubrovníku.

Slano
Slano, hotel Admiral

Společnost Adriatic Croatia International Club – ACI , jejíž většinový podíl má stát, investovala do výstavby mariny 60 milionů kun. Jde tak o nejvýznamnější investici tohoto podniku za posledních dvacet let. Důležitost projektu podtrhuje i skutečnost, že Dubrovnicko-neretvanská župa disponuje nejmenším počtem kotevních míst na chorvatském Jadranu.

ACI Marina Slano je umístěna v severovýchodní části dobře chráněného zálivu Luka Slano, jižně od centra městečka Slano. Má kapacitu 200 plavidel o délce od 12 do 20 metrů. Součástí jachtařského přístavu je recepce, sanitární zařízení, servisní prostory, parkoviště, restaurace s terasou a bazénem.

Pro jachtaře je ideálním východiskem pro plavby na Elafitské ostrovy: Šipan, Lopud a Koločep, dále na ostrov Mljet s jeho pozoruhodným národním parkem a případně i na ostrovy Korčula a Lastovo.

Informace: ACI Marina "Veljko Barbieri" Slano

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu Chorvatské republiky (Ministarstvo turizma): www.mint.hr
  • Adriatic Croatia International Club – ACI: www.aci-marinas.com

Mohlo by vás zajímat