17. července začíná ATP tenisový turnaj Croatia Open Umag

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... 17. července začíná…
Publikováno: 08.07.2015
Umag
Umag

Od 17. do 26. července se bude v istrijském Umagu konat tenisový turnaj, který si v průběhu 25 let svého trvání získal ve světě velmi dobrou pověst - "Croatia Open Umag". Letos se nazývá podle hlavního sponzora "Konzum Croatia Open Umag".

Na letošním seznamu hráčů jsou dva přední světoví tenisté, kteří již v předcházejících letech na turnaji v Umagu hráli, a to Francouz Gaël Monfils a Ital Fabio Fognini, ale chybět nebudou ani zástupci mladé nadějné generace, kteří si ve světě tenisu získávají stále větší pozornost. Z nich je to především přemožitel Andyho Murrayho, teprve osmnáctiletý Borna Ćorić, který byl i vítězem loňského Croatia Open Umag. Z dalších mladých nadějí je třeba zmínit ještě Dominika Thiema, který bojuje o zařazení do třicítky nejlepších hráčů světa. Pozornost návštěvníků turnaje bude jistě přitahovat i Andrea Seppi, který si mohl připsat v Australian Open cenné vítěství nad Rogerem Federerem. Ostatně i výše zmíněný Fognini se může pochlubit jedním velmi cenným vítězstvím, a to nad Španělem Nadalem.

Umag
Umag, ATP stadion Stella Maris

Návštěvníci se mohou těšit i na dvě exhibiční utkání, jehož hvězdou bude především největší tenista chorvatské historie, Goran Ivanišević, který se utká s mladým Bornou Ćorićem. V druhé exhibičním zápase se utkají dva bývalí profesionální tenisté: Španěl Carlos Moya a Švéd Magnus Norman. Moya byl v minulosti velkou postavou ATP turnajů v Umagu a zapsal se hluboko do srdcí chorvatských fanoušků tenisu. Býval nazýván "králem Umagu" a dodnes je čestným občanem města Umagu.

Již po šest let tvoří gastronomický doprovod turnaje ATP v Umagu "Istria Gourmet Festival", který představuje kulinářské bohatství Istrie, její chutě a vůně. Ve zdejší festivalové restauraci "Istrian Gourmet Restoran" se bude letos prezentovat renomovaný "Restaurant Zigante", který je proslulý přípravou pokrmů z lanýžů (tartufi). V rámci ochutnávek "Taste Istria" budou nabízeny výborné istrijské sýry, pršut, lanýže a další tradiční delikatesy. Již tradiční degustace vín se budou konat pod heslem "Skrytá kouzla istrijských vín".

Umag
Umag

O hudební zážitek se postará proslulý DJ Bob Sinclair, který svou hudební produkci doplní i svým tenisovým uměním. V hudebním programu party Nights se budou střídat slavní interpreti a různé hudební žánry. Nebude chybět ani zábavní tzv. Fun Zone a dětský program Kids Week.

Informace: www.croatiaopen.hr.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat