Split očekává 180 000 návštěvníků festivalu Ultra Europe

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Split očekává 180…
Publikováno: 02.07.2015
Split
Split

Ultra Music Festival vznikl v roce 1999 jako jednodenní akce v Miami a postupně se rozrostl v jednu z nejslavnějších akcí taneční elektronické hudby na světě. Ultra Music festival se mimo Evropu pořádá v Soulu, Santiagu, Buenos Aires, Rio de Janeiru, Johanesburgu, Tokiu, Miami a na dalších místech. Ultra Europe Festival bude již potřetí hostit Chorvatsko. Bude se konat od 9. do 15. července nejen ve středodalmatské metropoli Splitu, ale i na třech středodalmatských ostrovech - ostrově Hvaru, Brači a Visu.

Vzhledem ke stále rostoucí popularitě tohoto festivalu pořadatelé předpokládají, že dorazí 180 tisíc milovníků taneční elektronické hudby z celého světa. Obliba festivalu Ultra každoročně výrazně stoupá – první ročník zaznamenal "jen" 70 000 návštěvníků a v loňském roce se návštěvnost vyskočila až na 150 000 osob.

Na osmi festivalových scénách se představí největší hvězdy současné elektronické hudby, např. Chemical Brothers, Afrojack, Alesso, Armin van Buuren, Axwell & Ingrosso, Carl Cox, David Guetta, Paul van Dyk, Jamie Jones, Hardwell, Knife Party, Martin Garrix, Nicky Romero, Steve Angello, Tiësto a Zedd.

Hvar
Hvar na stejnojmenném ostrově

Letošní festival bude zahájen 9. července Warm Up Party v Giraffe Palm House a od 10. do 12. července se bude konat na stadionu Poljud ve Splitu. Dne 13. července se pak festival přemístí na proslulou pláž Zlatý mys (Zlatni Rat) v Bolu. Dne 14. července bude hostitelem festival hotel Amfora ve Hvaru (bude se konat na pláži tohoto hotelu). A závěr bude patři párty 15. červenci ve Visu na stejnojmenném ostrově.

V době festivalu bude široké okolí Splitu doslova zaplaveno tisíci účastníky, pro něž musí být zajištěno ubytování, stravování, doprava a další služby. Cestovní agentury z celé Evropy pořádají na festival autobusové zájezdy, letečtí přepravci vypravují zvláštní lety a také dráhy posílí železniční spoje.

Festival Ultra má mimořádnou podporu chorvatských orgánů – od ministerstva kultury přes župní úřady k místním správním a turistickým orgánům. Ty všechny jsou si vědomy významu festivalu pro image a prestiž Chorvatské republiky mezi mladými z celého světa. A rozhodně není zanedbatelný ani ekonomický přínos festivalu pro všechny zúčastněné složky – města, župu a republiku, pro všechny podnikatelské subjekty, od velkých až po ty drobné. Jsou to finanční prostředky jednak od organizátorů festivalu, ale především od účastníků festivalu, kteří při nádherné atmosféře příliš nehlídají svůj rozpočet a utrácejí dosti velkoryse. Loňského roku činil zisk 12,5 milionu eur. Stát a město sice podpoří festival finančně v době jeho příprav, ale vynaložené prostředky se jim bohatě vrátí. Nezanedbatelné pro město jsou i nové pracovní příležitosti pro místní obyvatelstvo.

Chorvatské orgány proto s uspokojením přijaly zprávu, že organizátoři festivalu plánují prodloužit smlouvu o pořádání festivalu do roku 2022, což je o pět let déle než bylo původně plánováno. V rozhovorech, které se budou konal letos na podzim ve Splitu, oznámí organizátor festivalu, společnost Adrija MM Produkcija, s definitivní platností, zda bude festival ve Splitu organizovat až do roku 2022.

The official aftermovie of ULTRA EUROPE 2014 (YouTube): RELIVE ULTRA EUROPE 2014.

Informace: www.ultraeurope.com.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat