Projekt "Istra Inspirit" byl oceněn na celosvětové úrovni

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Projekt "Istra…
Publikováno: 17.03.2015
Rovinj
Rovinj

Ve velké mezinárodní konkurenci získal pozoruhodný projekt kreativní turisticky Istrijské župy a Istrijského turistického sdružení cenné ocenění světové mezinárodní organizace "Creative Tourism Network" z Barcelony, která se zabývá oblasti kreativního cestovního ruchu. Nejvyšší ocenění udělila mezinárodní porota istrijskému projektu "Istra Inspirit" a kolumbijskému projektu "5 Bogota". Ocenila přitom originalitu, kvalitu a inovativnost těchto projektů a zejména zdůraznila jejich příspěvek v rámci zážitkového a uměleckého cestovního ruchu.

"Creative Tourism Network" je přední světová síť sdružující odborníky, destinace a organizace z oblasti kreativního cestovního ruchu a propaguje přednosti, které turistickým destinacím přináší rozvoj tohoto segmentu. Právě kreativní cestovní ruch klade důraz na valorizaci dosud nevyužitých zdrojů kulturního a historického dědictví, hledání inovativních způsobů, jak zapojit návštěvníka destinace do lokálního života a zkoumání jeho materiálního i nemateriálního dědictví. A právě to jsou i principy projektu "Istra Inspirit".

Projekt Istra Inspirit oživuje historické událostí na autentických lokalitách Istrijského poloostrova a scénickým ztvárňuje istrijské legendy a mýty. Více informací najdete v článku: Projekt prezentace istrijské minulosti, pověstí a legend - Istra Inspirit.

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat