Marina Mandalina v Šibeniku získala ocenění nejvyšší kvality

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Marina Mandalina v…
Publikováno: 05.02.2015
Šibenik
Šibenik

V prosinci minulého roku udělilo Ministerstvo cestovního ruchu jachtařskému přístavu D-Marin Mandalina v Šibeniku označení nejvyšší kategorie v kategorizaci jachtařských přístavů - "pět kotev", podobné jako označení hvězdičkami v hotelové kategorizaci od jedné do pěti hvězdiček. Znamená to, že tato marina poskytuje služby nejvyšší kvality a v nejširším sortimentu a její vybavení a zařízení nese pečeť vrcholné kvality. Kromě toho byla tato marina jako jediná v Chorvatsku již projektovaná pro příjem největších jachet (tzv. megajachet), což šibenický jachtařský přístav posunuje na přední pozici i na globálním jachtařském trhu.

Přístav D-Marin Mandalina neusiluje již jen o zvýšení své kapacity vyšším počtem stání, ale zaměřuje se především na kvalitu, na zvýšení úrovně poskytovaných služeb. Tak například hosté mariny budou mít k dispozici elegantní boutique hotel se spa a wellness centrem, který bude otevřen již v roce 2015. Samozřejmostí jsou četné restaurace, bary, sanitární zařízení, nejmodernější technické zázemí a péče o okolní parkovou úpravu.

Marina v Šibeniku disponuje 400 stáními na moři; z toho téměř 80 procent se předpokládá pro megajachty od 30 do 140 metrů délky. Právě těmto jachtám je určena specifická infrastruktura.

D-Marin Mandalina je také prvním chorvatským přístavem pro jachty v Chorvatsku, který získal certifikát "pět zlatých kotev" od britské společnosti The Yacht Harbour Association – TYHA , což je uznání velmi vysoké kvality poskytovaných služeb.

Šibenik
Šibenik, marina Mandalina (vpravo vzadu)

Vlastníkem mariny je turecká skupina Dogus Group, jíž patří v Chorvatsku ještě dvě mariny (D-Marin Borik v Zadaru a D- Marin Dalmacija v Sukošanu) a 11procentní podíl v Adriatic Croatia International (ACI).

Podle chorvatského Ministerstva cestovního ruchu je v Chorvatsku certifikováno 68 marin, které disponují 17 000 stáními, z čehož 5 500 jsou suchá stání na pevnině.

Nová vyhláška o kategorizaci jachtařských přístavů počtem kotev začala platit v roce 2008, ale není povinná. Nadále umožňuje označování marin kategoriemi podle starších předpisů římskými číslicemi od I do III. V té době bylo v Chorvatsku celkem padesát tři marin, z čehož tu nejvyšší, tedy I. kategorii mělo jen sedm marin, II. kategorii dvacet šest marin a nejnižší III. kategorii dvacet marin. Podle nových předpisů bylo kotvami dosud kategorizováno jen 15 marin. Označení "dvě kotvy" má v současné době sedm marin, "tři kotvy" čtyři mariny, "čtyři kotvy" mají tři mariny – tedy jachtařské přístavy velmi vysoké kvality. Jsou to Marina Nautica v Novigradu, Marina Admiral v Opatiji a ACI Marina Split ve Splitu. Pouze jedna, D-Marina Mandalina v Šibeniku, má "pět kotev".


Zdroj informací:

  • Ministerstvo cestovního ruchu (Ministarstvo turizma): www.mint.hr

Mohlo by vás zajímat