Začíná se stavět luxusní hotel Aman Resort Cavtat

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Začíná se stavět…
Publikováno: 27.09.2013
Cavtat
Cavtat

Aman Resorts je hotelový řetězec zahrnující nejluxusnější světové hotelové komplexy a jedna z nejoriginálnějších hotelových značek na světě. Jeho hosty bývají nejbohatší lidé a světoznámé celebrity. Většina z nich navštěvuje Aman Resorty opakovaně. První Aman Resort na světě byl před 25 léty postaven v Phuketu v Thajsku, postupně jich vyrostlo 25 v 16 zemích, např. na ostrově Bali v Indonésii, na Srí Lance, na ostrově Bora Bora, Maroku, Bhútánu, Kambodži a v dalších exotických zemích. Jen dva jsou na pobřeží Jaderského moře, a to jeden na jeho východním pobřeží – Sveti Stefan na černohorské riviéře a jeden na západním pobřeží, tedy na italském pobřeží, v Benátkách Aman Resort Canal Grande.

Cavtat
Cavtat

Tento cavtatský pětihvězdičkový hotel bude mít 30 pokojů a 10 apartmánů a počítá se s celkovou investicí necelých 30 milionů eur, což představuje závratných 750 tisíc eur na jeden pokoj. S výstavbou na místě někdejšího rekreačního zařízení Makedonija v Cavtatu se začalo letos před sezónou, otevření se plánuje na květen roku 2014. Je vzdálen jen pár desítek metrů od pláže. Také blízkost dubrovnického letiště Čilipi znamená pro hotel a jeho hosty velkou výhodu.

Hotel, stejně tak jako jeho pokoje bude vybaven veškerým luxusem, tak jak do odpovídá tradici a pověsti Aman Resortu. Architektonické pojetí celého resortu spojuje vysoké umělecké nároky s lokální historií a dědictvím. Hosté budou mít k dispozici pokoje o rozloze 160 m2, za něž zaplatí 1200 eur na osobu. Samozřejmostí budou špičkové služby, intimní a diskrétní přístup.

Investorem hotelu je společnost Bonvena Hoteli v čele s řeckým byznysmenem Petrosem Stathisem, který vlastní již dva zmíněné Aman Resorty na Jadranu a plánuje postavit další v San Marinu a v New Yorku.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat