Nový luxusní turistický komplex "Veladrion" u Senje

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nový luxusní…
Publikováno: 29.08.2013
Senj
Senj

Oblast tzv. Chorvatského přímoří v severní části jadranského pobřeží, která je zatím v porovnání s ostatními přímořskými regiony Chorvatska poměrně chudá na turistická zařízení, získala nový luxusní turistický komplex s názvem "Veladrion". Nachází se v zátoce Žrnovnica jižně od města Senj, v blízkosti obce Sveti Juraj.

Komplex Veladrion tvoří dva hotely – hotel "Almaris" a "Villa Velebita", a dvě vily – "Gacka" a "Degenija". Má moderní sportovně-rekreační vybavení: otevřený a krytý bazén s mořskou vodu, wellness a fitness centrum, sportovní multifunkční halu, pláž, přístaviště, flotilu plavidel k pronájmu, včetně jachty o kapacitě 10 osob. aj. Ubytovací zařízení disponuje kapacitou 80 lůžek. Významným doplňkem je víceúčelový sál pro kongresy, setkání, semináře a sympozia, s nimiž se počítá zejména v mimosezónních měsících.

Senj
Senj, pevnost Nehaj

Ekologicky zaměřený hotel využívá k výrobě elektřiny a k ohřevu vody solární energii. Celková investice představuje téměř 100 milionů kun. Velkou předností nového komplexu je jeho klid a intimita – nachází se daleko od ruchu velkých hlučných turistických středisek, ale speciální služba hotelu zajišťuje veškerou přepravu od dopravních uzlů hotelovými vozidly a plavidly.

Zdejší zvláštností je vyvěračka ponorné řeky Mala Gacka, která se tu vlévá do moře.

Z Veladrionu je možno podnikat zajímavé výlety lodí na přilehlé ostrovy: Prvić, Goli otok, Galebovi otoci a na Krk. Místo je i východiskem horských túr do oblasti Velebitu. Z osady Sveti Juraj vede silnice do sedla Oltari, kde si lze udělat výlet do národního parku Severní Velebit, např. na Zavižan. Atraktivním cílem je i historické město Senj s jeho kulturními památkami, především uskockou pevností Nehaj.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat