Solaris pokračuje v investicích: obnovuje hotel Ivan, staví nový aquapark a vylepšuje kemp

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Solaris pokračuje v…
Publikováno: 11.03.2013
Solaris
Solaris, Beach Bar Palma

Hotelový podnik "Solaris Beach Resort" u Šibeniku plánuje letos investovat 15 milionů eur. Nepůjde přitom o novou výstavbu a navýšení hotelové kapacity – ta zůstane zachována v rozsahu 2 800 lůžek. Největší část z této částky připadne na jednu z největších aktuálních investic v chorvatském cestovním ruchu - do rekonstrukce hotelu Ivan, který je součástí Solarisu. Prostředky získá hotelový podnik částečně úvěrem, část pokryje z vlastních zdrojů.

Celá probíhající rekonstrukce hotelu Ivan, která byla zahájena začátkem prosince minulého roku, je zaměřena na spojení moderního designu hotelových prostor s autentickou dalmatskou a šibenickou tematikou. Každý návrh architektů směřuje jak ke zvýšení komfortu a pohodlí návštěvníků, tak k prezentaci krás, hodnot a přírodního koloritu Dalmácie. Právě toto nové zaměření na tradiční dalmatské hodnoty se stane brandem hotelu. Dalmatské motivy prostoupí celý hotel a návštěvník se s nimi bude setkávat na každém kroku. Tak např. již ve vstupní hale bude hosty vítat jedna z největších pozoruhodností zdejšího kraje – replika krasových vinohradů u obce Primošten. O dalmatské speciality bude nově obohacena nabídka hotelových gastronomických zařízení a stejně tak bude i vinný bar nabízet široký sortiment dalmatských vín a ostatních lokálních nápojů. Rekonstrukce proběhne i v hotelovém wellness centru, nazvaném "Wellness & Spa Mediteranski vrt" (Středomořská zahrada). Komfort hotelu "Solaris Hotel Ivan" bude nově odpovídat pětihvězdičkové kategorii, ale oficiálně bude nadále prezentován jako čtyřhvězdičkový. Své brány otevře hostům již letos v létě.

Solaris
Solaris, Solaris Club Beach a Solaris Sand Beach

Jednou z nejvyhledávanějších atrakcí resortu bude letos nový "Solaris Aquapark", nacházející se u Rodinné pláže (Solaris Family Beach) mezi hotely Andrija a Jakov. Na ploše 7 800 m2 nabídne široké spektrum atrakcí, her a programů pro dospělé i děti. Na návštěvníky tu čeká šest toboganů a skluzavek, z nichž některé dosahují výšky 13,5 metru, vodopády, vířivky, líná řeka - to jsou jenom některé z četných nabízených atrakcí a dobrodružství. Informace: Solaris Aquapark.

Část investičních prostředků bude věnována na úpravy v kempu Solaris. Pozornost bude zaměřena na rekonstrukci sanitárních zařízení a na úpravu kempovacích míst – parcel podle současných světových parametrů. Po provedených vylepšeních bude zdejší kemp patřit mezi nejlepší nejen v rámci Chorvatska. Vedení hotelového podniku pokládá veškeré investice do vybavení kempy za velmi rentabilní, neboť právě kemp je jedním z nejziskovějších v rámci rezortu. V roce 2012 bylo dosaženo zvýšení počtu přenocování oproti předcházejícím létům o 30 procent. Na tomto výsledku se kladně projevily i předloňské investice do infrastruktury kempu. Kemp Solaris je pro rok 2013 zahrnut spolu s dalšími 107 chorvatskými kempy do kempingového průvodce německého autoklubu ADAC, který je pro milovníky kempování jasným doporučením a označením kvality. Být uveden v tomto průvodci je vytouženým cílem vedení každého evropského kempu.

Solaris
Solaris, Wellness & Spa v hotelu Ivan

Vedení hotelového podniku Solaris chce v rozsáhlých úpravách hotelových zařízení pokračovat i do budoucna a profilovat hotely tak, aby každý z hotelů byl zaměřen na určitý typ hostů. O tom, že je to dobrá strategie svědčí i loňský velmi úspěšný start hotelu Andrija. Ten jako první prošel rekonstrukcí a stal se hotelem zaměřeným na děti a rodinu s názvem "Solaris Kids Hotel Andrija". Architekti nešetřili fantazií a přeměnili interiér hotelu v pohádkové prostory. Desítky nápadů, střídání barev, tajuplný podmořský svět s mořskými želvami, delfíny a poklady – to vše dovedli ztvárnit a oživit na stěnách, podlaze i stropech společenských místností. Děti tu mají dětskou recepcí se spoustou maskotů, skvěle vybavené herny, dětskými bazény s animátory, dětský bufet a bohaté dětské menu v restauraci. Hotelový personál se dětem věnuje tak, aby i rodiče mohli mít chvíli svůj klid. Děti jsou v hotelu Andrija skutečně VIP hosty.

Solaris
Solaris, pohled z Trattorie na písečnou pláž

Pláže Solarisu patřily od samého počátku k jeho chloubě a jeho přednosti – vybavením, úpravou, kvalitou a čistotou. Získaly řadu ocenění, ale hotelový podnik hledá nové možností k dalšímu vylepšování stávajícího stavu – rozšiřuje je, upravuje a zavádí nové služby. Písečná pláž "Solaris Sand Beach" je i jednou z pěti atraktivních tématických pláží, kterou návštěvník najde v samém centru rezortu a tak jako všechny zdejší pláže se vyznačuje i bohatou nabídkou rekreačních možností a zábavy. Mnozí hosté dávají přednost sladkému nicnedělání (dolce far niente) pod slunečníky, ale kdo chce, může se přímo na pláži odevzdat do péče zdejších profesionálních fyzioterapeutů. Jen pár kroků je vzdálena zdejší Trattorie se svými možnostmi osvěžení v letním vedru, pouze o kousek dále se nachází Dalmatská vesnička (Dalmatinsko selo) s nabídkou tradičních specialit "ispod peke", tedy pečené pod poklopem v žhavém popelu. Blízkou pláž "Solaris Club Beach" vyhledávají jistě hlavně ti, kdo se chtějí bavit při popíjení koktejlů a poslechu moderní hudby, užívat si na různých party, které se tu často konají, a přitom se koupat ve zdejších bazénech přímo na břehu moře. "Solaris Spa Beach" spolu se službami Wellness & Spa Středomořská zahrada poskytuje naprosté uvolnění a relaxaci. "Solaris Family Beach" je pláž široké nabídky dětských radovánek, animace, s blízkostí nejrůznějších atrakcí, nacházející se pod hotely Andrija a Jakov. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi jakéhokoli věku. A poslední pláž "Solaris Camping Beach" lemuje pobřeží v nejsevernější části komplexu, kde se rozprostírá rozsáhlý kemp Solaris, jeden z nejlepších v oblasti. Na plážích samozřejmě nechybí plážové bary a možnosti občerstvení.

Solaris
Solaris, Solaris Pirate Adventure Minigolf

Milovníci golfu oceňují nedávno otevřený "Solaris Golf Park", kde si mohou zahrát na zdejším devítijamkovém golfovém hřišti s plochou 19 000 m2. Kromě toho mají k dispozici "Golf Club House", který nabízí osvěžení, možnost pronájmu golfového vybavení i výuky golfu.

Sportem i zábavou je "Solaris Pirate Adventure Minigolf", tedy dobrodružný minigolf s pravou pirátskou atmosférou. Na 18 minigolfových drah čekají hráče speciální efekty, jaké se hned tak nevidí i neslyší.

V tomto článku se zabýváme novinkami, které Solaris chystá na letošní sezónu, a dále obohacením nabídky a služeb, k nimž došlo od roku 2010, kdy jsme uveřejnili rozsáhlý článek o tom, co vše tento mimořádný komplex nabízí: Stále atraktivnější hotelový komplex Solaris u Šibeniku

Vstup do On-Line katalogu CK Vítkovice Tours: www.ckvt.cz


Zdroj informací:Mohlo by vás zajímat