"Dubrovnický stůl" dlouhý přes celý Stradun

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... "Dubrovnický stůl"…
Publikováno: 08.11.2012
Dubrovník
Dubrovník, hlavní ulice Stradun

V sobotu 10. listopadu se bude v Dubrovníku konat na oslavu úspěšné turistické sezóny tradiční akce "Dubrovnický stůl" (Dubrovačka trpeza). Organizuje ji společně město Dubrovník (Grad Dubrovnik), Dubrovnicko-neretvanská župa (Dubrovačko-neretvanska županija), Turistické sdružení města Dubrovníku (Turistička zajednica grada Dubrovnika) a odborné gastronomické subjekty.

Přes celý Stradun budou postaveny stoly, které dohromady vytvoří jeden stůl dlouhý několik set metrů. Na něm představí svoji nabídku dubrovnické hotely a restaurace, vinaři z kraje Konavle a z poloostrova Pelješac, pekaři, cukráři a pohostinské podniky z celé dubrovnické oblasti.

Ochutnávky dubrovnických specialit začnou přesně v poledne. Místní i zahraniční návštěvníci si budou moci koupit poukázky na ochutnávku jídla a vína, tzv. bony. Bon na jídlo bude stát 20 kun, na víno 10 kun. Prostředky získané z prodeje bonů budou jako vždy věnovány na humanitární účely. V loňském akci se vybralo téměř 30 tisíc kun.

Na prostranství před kostelem sv. Blažeje (Sveti Vlaho) bude probíhat zábavní programu, o který se postarají folklorní skupiny a klapy ze zdejšího kraje svými tradičními tanci a zpěvy.


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat