Gastronomický festival "Gnam Gnam Fest: Moře na talíři" nabídne spoustu rybích specialit

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Gastronomický…
Publikováno: 11.09.2012
Novigrad
Novigrad

Turistické sdružení istrijského města Novigradu organizuje v sobotu 15. září již třetí letošní gastronomický festival "Gnam-Gnam Fest: Moře na talíři" (Gnam-Gnam Fest: More na tanjuru). Na Velkém náměstí (Veliki trg) čeká návštěvníky široká nabídka pokrmů z ryb a mořských plodů za přijatelné ceny, např. olihně na grilu (lignje na žaru), smažené sardele (pržene srdele), saláty z plodů moře (salate od plodova mora), brodet s polentou (brodet s palentom), tedy pokrm z ryb podobný našemu guláši, slávky jedlé na buzaru (buzare od dagnji), což jsou škeble dušené na olivovém oleji, česneku a víně.

Kromě mořských specialit budou moci návštěvníci ochutnat další autochtónní produkty zdejšího kraje. Nabízeny budou vína místních vinařů, olivové oleje, istrijský pršut, sýry, domácí těstoviny, med, různé marmelády a čaje.

Nedílnou součástí festivalu bude prodejní výstava řemeslných výrobků a původních suvenýrů. A samozřejmě zazní i tradiční hudba, která navodí této akci ve znamení ryb a pokrmů z ryb příjemnou atmosféru a pohodu.

Novigrad
Novigrad

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat