Nová adrenalinová atrakce na Jadranu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová adrenalinová…
Publikováno: 27.08.2012

Již loňském roce představila záhřebská firma Adria Extreme novou adrenalinovou atrakci - plavbu na rychlých motorových člunech značky Tornado. Tyto robustní a mimořádně spolehlivé gumové čluny používají při své práci na moři záchranné služby, pobřežní stráže a policie v mnoha zemích světa, protože mohou plout za jakéhokoli počasí na moři. Značka Tornado nedodává své čluny na trh tak, aby byly k volné dispozici, nýbrž u každého výrobku vychází ze speciálního požadavku svého zákazníka, jemu přizpůsobuje objednaný a dodávaný člun. Heslo, s nímž jsou čluny uváděny na trh, zní: "Takes to the Limit", ale současně musí být vše podřízeno bezpečnosti účastníka plavby.

Hvar
Město Hvar na stejnojmenném ostrově

Tornada firmy Adria Extreme s motorem Suzuki o výkonu 300 HP mohou dosáhnout rychlosti 50 námořních mil za hodinu. Když člun při vysoké rychlosti změní směr, má účastník plavby dojem, že ho odstředivá síla vynese z člunu. Přitom zajištění bezpečnosti je naprosto perfektní a spolehlivé. Největší požitek milovníci adrenalinu zažijí při vysokých vlnách, kdy člun doslova letí vzduchem. Plavba Tornadem bývá přirovnána k jízdě na horské dráze.

Adria Extreme pořádá výlety na ostrovy Brač, Hvar a Vis. Výlet včetně oběda na Brač stojí 100 eur, na Hvar 120 eur a na Vis 140 eur. Kromě výletů nabízí Adria Extreme svoje čluny pro transfery na vzdálenější ostrovy a převeze klienty kamkoli si budou přát. Limitem jsou pouze jejich finanční možnosti - za jednu námořní míle se platí 8 euro na osobu.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat