Den otevřených dveří v Ninské salině a zajímavá výstava v Ninu

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Den otevřených…
Publikováno: 31.07.2012
Nin
Město Nin

U příležitosti prvního výročí otevření Muzea soli (Muzej soli) v Ninu (podrobněji v aktualitě: V Ninu mohou turisté navštívit nové muzeum soli) organizuje Ninská salina ve čtvrtek 2. srpna "Den otevřených dveří. Návštěvníci se mohou seznámit s tradiční výrobou soli, prohlédnout si muzeum a projít se areálem krystalizačních nádrží ninské saliny. Zdarma jim bude k dispozici i průvodce. Organizované prohlídky se v ten den konají od 8 do 20 hod. vždy každou celou hodinu.

Ti, kdo nestihnou "Den otevřených dveří", mohou navštívit muzeum a salinu každý den od 8 do 13 hod. a od 17 do 20 hod. Individuální prohlídky jsou zdarma. Platí se pouze za organizované prohlídky s doprovodem a výkladem průvodce (35 kun za osobu).

Rovněž 2. srpna bude v galerii Višeslav v Ninu zahájena výstava pod názvem "Přístav antického Ninu" (Luka antičkog Nina). Její exponáty jsou výsledkem několikaletého podmořského archeologickému průzkumu u mysu Kremenjača u letoviska Zaton, kde byly nalezeny pozůstatky antického přístavu, který sloužil jako přístav římského municipia Aenony, dnešního Ninu (podrobněji v aktualitě: Ztracený antický přístav v Zatonu). Výstava bude otevřena od 10 do 12 hod. a od 19 do 22 hod až 31. srpna 2012.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat