Nová lodní linka mezi Splitem a ostrovem Bračem

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nová lodní linka…
Publikováno: 25.06.2012
Pučišća
Pučišća

Agentura pro pobřežní linkovou dopravu (Agencija za obalni linijski promet) oznámila, že zavádí novou sezónní rychlou lodní linku Split – Postira – Pučišća – Povlja, kterou bude letos provozovat přepravní společnost Jadrolinija od 22. června do 9. září.

Loď jezdí dvakrát týdně, vždy v pátek a v neděli, tam i zpět. Ze Splitu vyplouvá v 9:30 hod., z přístavu Povlja v 15:00 hod. Celá trasa trvá necelé dvě hodiny. Lodní lístek Split – Postira stojí 30 kun, Split – Pučišća 40 kun, Split – Povlja 50 kun.

Nová linka možňuje přímé spojení mezi středodalmatskou metropolí Splitem a obcemi na severním pobřeží ostrova Brače. Postira je oblíbené menší letovisko s pěknými možnostmi koupání, které leží 9 km východně od Supetaru. Malebná obec Pučišća (viz výlety ze Supetaru) má proslulou kamenickou tradici, která je tu patrná na každém kroku (16 km východně od Supetaru). V její blízkosti se nacházejí největší lomy na kámen na Brači. Rybářská obec Povlja se navštěvuje především jako výletní cíl. Velmi cennou památkou jsou mohutné pozůstatky velké starokřesťanské baziliky z 5. až 6. století.

Lodní řád: www.jadrolinija.hr


Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat