Nový potápěčský průvodce "Potápění v nejkouzelnější části Středomoří"

Chorvatsko... Články ... Aktuality ... Nový potápěčský…
Publikováno: 26.03.2012

V listopadu minulého roku byl slavnostně uveden na trh první potápěčský průvodce po šibenické oblasti, která je známá svým bohatstvím podmořského života a rozmanitostí zdejší fauny i flory. Pobřeží Šibenicko-kninské župy a jeho akvatorium patří k nejzajímavějším lokalitám Mediteranu. A nový průvodce plní v první řadě svou promotivní úlohu – seznámit milovníky podmořského světa s krásami této oblasti, s jejím bohatství a její vyjímečností. Současně zdůrazňuje nezbytnost pečovat o tyto skryté podmořské poklady a uchovat do budoucna jejich biodiverzitu.

Průvodce s názvem „Potápění v nejkouzelnější části Středomoří“ (Ronjeneje u najčudesnijem dijelu Mediterana) má 124 stran. Je určen nejen potápěčům, potápěčským instruktorům a pracovníkům potápěčských center, ale i všem milovníkům mořských hlubin a přírody. Obsahuje 47 podrobně popsaných potápěčských lokalit v této oblasti, 248 autentických fotografií, přehled zdejší flory a fauny, informace o chráněných územích, adresář potápěčských center a mnoho dalších zajímavých informací.

Vydání průvodce bylo financováno z Rozvojového programu OSN (United Nations Development Programme – UNDP), a to prostřednictvím projektu COAST. Vznikl ve spolupráci orgánů ochrany přírody, výzkumných pracovišť a potápěčských center. Právě význam ochrany podmořské přírody zdůrazňoval při prezentaci průvodce jeden z jeho autorů, Ante Žuljević, odborník z Ústavu oceánografie a rybolovu ve Splitu.

Průvodce bude od letošního roku k dostání ve všech potápěčských střediscích v župě a v informačních kancelářích místních turistických sdružení.

Publikaci si můžete prohlédnout na internetových stránkách UNDP Hrvatska: v chorvatštině nebo v angličtině.

Zdroj informací:


Mohlo by vás zajímat